ON1 Photo RAW 2019 oficjalnie zapowiedziany. Premiera w listopadzie, a wraz z nią cała masa nowości

ON1 Photo RAW 2019 oficjalnie zapowiedziany. Premiera w listopadzie, a wraz z nią cała masa nowości

Usprawniona praca na warstwach, lepsza edycja lokalna z efektywniejszym wydobyciem detali z jasnych i ciemnych partii kadru, czy wreszcie wsparcie sztucznej inteligencji i ogólna poprawa wydajności - to tylko kilka z zapowiedzianych zmian, które zostaną wprowadzone z najnowszą odsłoną ON1 Photo RAW 2019.

Wygląda na to, że jeszcze przez długi czas będziemy żyć wydarzeniami z tegorocznych targów Photokina. Pomiędzy głośnymi premierami aparatów i obiektywów miały też miejsce ważne zapowiedzi czy to akcesoriów fotograficznych czy też najnowszych oprogramowań ułatwiających edycję zdjęć. Jedną z nich było oficjalne potwierdzenie przez ON1 trwających zaawansowanych prac nad najnowszą odsłoną Photo RAW 2019, który ma być jeszcze lepszym i wydajniejszym programem.

Lepsza praca na warstwach, wydajniejsza lokalna edycja i nie tylko

ON1 Photo RAW 2019 ma być odmienionym programem, który wreszcie ma okazję rywalizować z rozwiązaniami Adobe - głównie Lightroomem i Photoshopem. Wraz z zapowiedzianą ważną aktualizacją otrzymamy szereg usprawnień, o których użytkownicy poprzednich edycji mogli jedynie śnić. Jedną z największych nowości jest zupełnie nowy sposób pracy na warstwach. Wcześniej opcja „Layers“ była dostępna jako oddzielny moduł, ale teraz producent zdecydował się na jej pełną integrację z zakładkami „Develop“ i „Effects“, co ma przyspieszyć i upłynnić pracę podczas dokładnej i szczegółowej postprodukcji zdjęć.

Co więcej, ON1 pracuje także nad poprawą lokalnej edycji wybranych fragmentów planu fotograficznego. Otrzymać mamy między innymi efektywniejsze wydobywanie detali (bez utraty na jakości) z ciemnych i jasnych partii kadru. Ale to nie koniec. Najnowsza wersja programy ma zawierać również nowy moduł portretowy, który automatycznie wykrywa twarze i zapewnia sposoby wygładzania skóry, rozjaśniania i wyostrzania oczu oraz wybielania zębów.

Jednak wraz z pojawieniem się nowej wersji użytkownicy otrzymają opcję, która znacznie pomoże im usprawnić pracę. Teraz przełączanie się pomiędzy Lightroomem i ON1 Photo RAW ma być jeszcze łatwiejsze. Wszystko dzięki pomocy sztucznej inteligencji oraz specjalnie opracowanym algorytmom, których zadaniem będzie bezstratne importowanie zdjęć ze wszystkimi ustawieniami uprzednio edytowanych w Lightroomie do ON1 Photo RAW.

Cena i dostępność

Najnowsza wersja ON1 RAW 2019 ma być dostępna już od listopada tego roku dla komputerów z systemami Mac OS i Windows. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli zamówić uaktualnienie oprogramowania za około 80 dolarów. Natomiast dla nowych fotografów cena za pełną wersję ON1 RAW 2019 wyniesie około 100 dolarów. Z kolei za 130 dolarów mamy otrzymać najnowszy ON1 RAW 2019 oraz roczną subskrypcję ON1 Plus. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0