MacPhun Luminar - nadchodząca aktualizacja ma zmienić oblicze gry

MacPhun Luminar - nadchodząca aktualizacja ma zmienić oblicze gry

Firma MacPhun zapowiedziała ważną aktualizację Luminara - wielokrotnie nagradzanego programu do edycji zdjęć. Uaktualnienie softu ma być w pełni darmowe i połączy zalety pracy z dyskami twardymi i platformami pamięci masowej w chmurze.

MacPhun Luminar jest jednym z szybciej rozwijających się rozwiązań do postprodukcji zdjęć. Program został zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku. Na początku jednak wielu fotografów patrzyło na niego jak na ciekawostkę. Ale już 5 miesięcy po premierze Luminar został nagrodzony prestiżową nagrodą TIPA za „najlepszy software do edycji zdjęć 2017 roku“. Na tym sukcesie producent nie poprzestał. Kolejne aktualizacje wprowadzały nowe i zaawansowane funkcje. Zaś od lipca tego roku mogą z programu korzystać także fotografowie pracujący na komputerach z Windowsem.

Zmiana, na którą czekamy 

 

Jednak 2018 rok może okazać się przełomowy. Producent zapowiedział bowiem kluczową aktualizację, która wprowadzi Digital Asset Manager (DAM) - rozwiązanie łączące w sobie zalety pracy z dyskami twardymi i popularnymi platformami pamięci masowej w chmurze. Nowa technologia wraz z dotychczasowymi funkcjami może przekonać do siebie fotografów, którym nie podoba się ostatnia aktualizacja Lightrooma. Czy nowy Luminar okaże się alternatywą?

- To będzie doskonałe narzędzie do organizacji i zarządzania zdjęciami - podkreśla producent. - Ponadto użytkownicy będą mogli uruchomić program z dotychczasową biblioteką i porównać ją z Digital Asset Manager i wybrać rozwiązanie, które lepiej im odpowiada.

Czy w takim razie otrzymamy wygodne katalogowanie swoich zdjęć z natychmiastowym backupem do zsynchronizowanej chmury? Możemy jedynie przypuszczać, ponieważ producent nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów. Ujawnił natomiast, że aktualizacja wprowadzająca Digital Asset Manager będzie zupełnie darmowa dla obecnych użytkowników programu Luminar. Uaktualnienie softu ma pojawić się w 2018 roku - nie podano jednak dokładnej daty.

Więcej informacji o Luminar możecie znaleźć na stronie macphun.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6