MacPhun Luminar - nadchodząca aktualizacja ma zmienić oblicze gry

0
Michał Chrzanowski
20 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma MacPhun zapowiedziała ważną aktualizację Luminara - wielokrotnie nagradzanego programu do edycji zdjęć. Uaktualnienie softu ma być w pełni darmowe i połączy zalety pracy z dyskami twardymi i platformami pamięci masowej w chmurze.

MacPhun Luminar jest jednym z szybciej rozwijających się rozwiązań do postprodukcji zdjęć. Program został zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku. Na początku jednak wielu fotografów patrzyło na niego jak na ciekawostkę. Ale już 5 miesięcy po premierze Luminar został nagrodzony prestiżową nagrodą TIPA za „najlepszy software do edycji zdjęć 2017 roku“. Na tym sukcesie producent nie poprzestał. Kolejne aktualizacje wprowadzały nowe i zaawansowane funkcje. Zaś od lipca tego roku mogą z programu korzystać także fotografowie pracujący na komputerach z Windowsem.

Zmiana, na którą czekamy 

 

Jednak 2018 rok może okazać się przełomowy. Producent zapowiedział bowiem kluczową aktualizację, która wprowadzi Digital Asset Manager (DAM) - rozwiązanie łączące w sobie zalety pracy z dyskami twardymi i popularnymi platformami pamięci masowej w chmurze. Nowa technologia wraz z dotychczasowymi funkcjami może przekonać do siebie fotografów, którym nie podoba się ostatnia aktualizacja Lightrooma. Czy nowy Luminar okaże się alternatywą?

- To będzie doskonałe narzędzie do organizacji i zarządzania zdjęciami - podkreśla producent. - Ponadto użytkownicy będą mogli uruchomić program z dotychczasową biblioteką i porównać ją z Digital Asset Manager i wybrać rozwiązanie, które lepiej im odpowiada.

Czy w takim razie otrzymamy wygodne katalogowanie swoich zdjęć z natychmiastowym backupem do zsynchronizowanej chmury? Możemy jedynie przypuszczać, ponieważ producent nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów. Ujawnił natomiast, że aktualizacja wprowadzająca Digital Asset Manager będzie zupełnie darmowa dla obecnych użytkowników programu Luminar. Uaktualnienie softu ma pojawić się w 2018 roku - nie podano jednak dokładnej daty.

Więcej informacji o Luminar możecie znaleźć na stronie macphun.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?
7
5
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
1
3
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Powiązane artykuły