Aktualizacja Lightroom Mobile - wsparcie dla plików RAW na Androida

0
Michał Chrzanowski
10 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Adobe zaprezentowało ważną aktualizację mobilnej wersji Lightrooma. Użytkownicy Androida w końcu otrzymują możliwość pracy ze wszystkimi rodzajami plików RAW.

Zaprezentowana właśnie aktualizacja aplikacji Lightroom Mobile w wersji 2.2 wprowadza chyba jedną z bardziej wyczekiwanych przez użytkowników Androida funkcji. Nareszcie otrzymujemy bowiem pełne wsparcie dla plików RAW ze wszystkich aparatów. Producent twierdzi, że pod względem skuteczności edycji RAW program prezentuje się identycznie jak jego wersja desktopowa. Ponadto aplikacja umożliwi nam synchronizację pracy między oboma platformami z uwzglednieniem wszelkich zapisanych informacji, w tym oznaczeń poszczególnych zdjęć.

 

Teraz zdjęcie nie tylko zaimportujemy z aparatu i poddamy obróbce w mobilnej wersji programu, lecz także zapiszemy fotografie na urządzeniu przenośnym lub wyślemy do serwisów typu Dropbox, Google Drive czy One Drive bez straty na jakości i wielkości fotografii. Aby jednak efektywnie importować pliki RAW na urządzenia mobilne z systemem Android trzeba będzie zakupić specjalny kabel OTG (on-the-go), który podłączymy do aparatu i smartfona lub tabletu. Po skopiowaniu zdjęć będziecie mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością mobilnej wersji Lightrooma.

Aktualna wersja aplikacji jest już dostępna do pobrania za darmo ze sklepu Google Play. Więcej informacji o nowościach znajdziecie pod adresem blogs.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?
7
5
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
1
3
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Powiązane artykuły