Aktualizacja Lightroom Mobile - wsparcie dla plików RAW na Androida

Autor: Michał Chrzanowski

10 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Adobe zaprezentowało ważną aktualizację mobilnej wersji Lightrooma. Użytkownicy Androida w końcu otrzymują możliwość pracy ze wszystkimi rodzajami plików RAW.

Zaprezentowana właśnie aktualizacja aplikacji Lightroom Mobile w wersji 2.2 wprowadza chyba jedną z bardziej wyczekiwanych przez użytkowników Androida funkcji. Nareszcie otrzymujemy bowiem pełne wsparcie dla plików RAW ze wszystkich aparatów. Producent twierdzi, że pod względem skuteczności edycji RAW program prezentuje się identycznie jak jego wersja desktopowa. Ponadto aplikacja umożliwi nam synchronizację pracy między oboma platformami z uwzglednieniem wszelkich zapisanych informacji, w tym oznaczeń poszczególnych zdjęć.

 

Teraz zdjęcie nie tylko zaimportujemy z aparatu i poddamy obróbce w mobilnej wersji programu, lecz także zapiszemy fotografie na urządzeniu przenośnym lub wyślemy do serwisów typu Dropbox, Google Drive czy One Drive bez straty na jakości i wielkości fotografii. Aby jednak efektywnie importować pliki RAW na urządzenia mobilne z systemem Android trzeba będzie zakupić specjalny kabel OTG (on-the-go), który podłączymy do aparatu i smartfona lub tabletu. Po skopiowaniu zdjęć będziecie mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością mobilnej wersji Lightrooma.

Aktualna wersja aplikacji jest już dostępna do pobrania za darmo ze sklepu Google Play. Więcej informacji o nowościach znajdziecie pod adresem blogs.adobe.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography...
7
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Skylum zapowiedziało premierę kolejnego programu z serii Luminar. Czy jednak zamiast co roku prezentować kolejny nowy produkt nie lepiej byłoby skupić się na...
11
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022
6
Powiązane artykuły