Aktualizacja Lightroom Mobile - wsparcie dla plików RAW na Androida

Aktualizacja Lightroom Mobile - wsparcie dla plików RAW na Androida

Adobe zaprezentowało ważną aktualizację mobilnej wersji Lightrooma. Użytkownicy Androida w końcu otrzymują możliwość pracy ze wszystkimi rodzajami plików RAW.

Zaprezentowana właśnie aktualizacja aplikacji Lightroom Mobile w wersji 2.2 wprowadza chyba jedną z bardziej wyczekiwanych przez użytkowników Androida funkcji. Nareszcie otrzymujemy bowiem pełne wsparcie dla plików RAW ze wszystkich aparatów. Producent twierdzi, że pod względem skuteczności edycji RAW program prezentuje się identycznie jak jego wersja desktopowa. Ponadto aplikacja umożliwi nam synchronizację pracy między oboma platformami z uwzglednieniem wszelkich zapisanych informacji, w tym oznaczeń poszczególnych zdjęć.

 

Teraz zdjęcie nie tylko zaimportujemy z aparatu i poddamy obróbce w mobilnej wersji programu, lecz także zapiszemy fotografie na urządzeniu przenośnym lub wyślemy do serwisów typu Dropbox, Google Drive czy One Drive bez straty na jakości i wielkości fotografii. Aby jednak efektywnie importować pliki RAW na urządzenia mobilne z systemem Android trzeba będzie zakupić specjalny kabel OTG (on-the-go), który podłączymy do aparatu i smartfona lub tabletu. Po skopiowaniu zdjęć będziecie mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością mobilnej wersji Lightrooma.

Aktualna wersja aplikacji jest już dostępna do pobrania za darmo ze sklepu Google Play. Więcej informacji o nowościach znajdziecie pod adresem blogs.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2