Adobe Photoshop CC 2017: nowa aktualizacja, a w niej sporo usprawnień

2
Michał Chrzanowski
4 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Prawie 100 szablonów, 7 nowych pędzli i poprawa filtra "Face-aware Liquify“ to między innymi największe usprawnienia, które wprowadza najnowsza aktualizacja Adobe Photoshop CC 2017. Producent zapowiedział także Project Felix - program do tworzenia wizualizacji 3D.

Adobe Photoshop CC doczekał się poważnego uaktualnienia. Wraz z nim otrzymujemy prawie 100 nowych szablonów, dwie czcionki Open SVG, a także siedem pędzli stworzonych przez samego mistrza Photoshopa, Kyle’a Webster’a. Jednak to nie wszystko. Wersja CC 2017 została wyposażona w interaktywną wyszukiwarkę poszczególnych funkcji, tutoriali oraz obrazów stockowych, ulepszone narzędzia zaznaczania i maskowania, lepszą współpracę z Bibliotekami oraz przeprojektowany ekran startowy, który teraz pozwala rozpoczynać pracę od wybranego szablonu. Do innych ważnych funkcji musimy zaliczyć także usprawnienie filtra "Face-aware Liquify“, który w praktyce pozwala na zmianę lub też zdeformowanie kształtu nie tylko całej twarzy, lecz także jej wybranych fragmentów. 

 

Podczas trwającej konferencji Adobe MAX firma nie tylko zaserwowała nam usprawnienia swoich najważniejszych produktów. Producent zapowiedział także zupełnie nowy program o nazwie Project Felix. Przede wszystkim powinny się mu przyjrzeć osoby działające w branży kreatywnej lub mniej zaawansowani graficy, którym obce są skomplikowane silniki renderujące profesjonalnych programów graficznych. Jak zapewnia producent, Project Felix ma zapewnić wygodne i funkcjonalne tworzenie wizualizacji 3D oraz intuicyjne komponowanie ich z dwuwymiarowymi obrazami.

 

Aktualizacja Photoshopa CC 2017, jak również innych programów producenta jest już dostępna dla subskrybentów usługi Adobe Creative Cloud. Natomiast więcej informacji o Project Felix znajdziecie na stronie www.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Sztuczna inteligencja w nowym ON1 Photo RAW 2020
Popularna alternatywa dla Lightrooma została właśnie poddana liftingowi a twórca oprogramowania zapowiada już kolejne zmiany. Czy Adobe ma się czego bać?
7
5
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
1
3
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Powiązane artykuły