Adobe Photoshop CC 2017: nowa aktualizacja, a w niej sporo usprawnień

2

Autor: Michał Chrzanowski

4 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Prawie 100 szablonów, 7 nowych pędzli i poprawa filtra "Face-aware Liquify“ to między innymi największe usprawnienia, które wprowadza najnowsza aktualizacja Adobe Photoshop CC 2017. Producent zapowiedział także Project Felix - program do tworzenia wizualizacji 3D.

Adobe Photoshop CC doczekał się poważnego uaktualnienia. Wraz z nim otrzymujemy prawie 100 nowych szablonów, dwie czcionki Open SVG, a także siedem pędzli stworzonych przez samego mistrza Photoshopa, Kyle’a Webster’a. Jednak to nie wszystko. Wersja CC 2017 została wyposażona w interaktywną wyszukiwarkę poszczególnych funkcji, tutoriali oraz obrazów stockowych, ulepszone narzędzia zaznaczania i maskowania, lepszą współpracę z Bibliotekami oraz przeprojektowany ekran startowy, który teraz pozwala rozpoczynać pracę od wybranego szablonu. Do innych ważnych funkcji musimy zaliczyć także usprawnienie filtra "Face-aware Liquify“, który w praktyce pozwala na zmianę lub też zdeformowanie kształtu nie tylko całej twarzy, lecz także jej wybranych fragmentów. 

 

Podczas trwającej konferencji Adobe MAX firma nie tylko zaserwowała nam usprawnienia swoich najważniejszych produktów. Producent zapowiedział także zupełnie nowy program o nazwie Project Felix. Przede wszystkim powinny się mu przyjrzeć osoby działające w branży kreatywnej lub mniej zaawansowani graficy, którym obce są skomplikowane silniki renderujące profesjonalnych programów graficznych. Jak zapewnia producent, Project Felix ma zapewnić wygodne i funkcjonalne tworzenie wizualizacji 3D oraz intuicyjne komponowanie ich z dwuwymiarowymi obrazami.

 

Aktualizacja Photoshopa CC 2017, jak również innych programów producenta jest już dostępna dla subskrybentów usługi Adobe Creative Cloud. Natomiast więcej informacji o Project Felix znajdziecie na stronie www.adobe.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
14
0
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
33
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
35
0
Powiązane artykuły