Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"

Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"
W związku z konferencją Adobe MAX poznaliśmy szereg nowości w programach pakietu Creative Cloud. Na pierwszy plan wysuwa się pomysł większej integracji wszystkich aplikacji. Posłuży do tego nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.
schemat działania Creative Cloud Libraries

Konferencja Adobe MAX to tradycyjnie okazja do aktualizacji aplikacji i prezentacji nowych pomysłów i rozwiązań. W tym roku koncern Adobe skupił się na zwiększeniu integracji pomiędzy różnymi aplikacjami (w tym mobilnymi). W centrum zmian znalazł się Creative Profile - to pomysł, który producent podsumowuje następującymi słowami: Creative Profile łączy twórców z ich pracą, zasobami wykorzystywanymi do kreacji i społecznościami. Pliki, zdjęcia, kolory, pędzle, kształty, fonty, grafiki, style tekstrów oraz inne zasoby są zawsze na wyciągnięcie ręki. W praktyce służy do tego między innymi nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.

Sam Photoshop doczekał się jedynie niewielkich modyfikacji - silnik Mercury Graphics Engine zanotował wzrost wydajności, poprawiono działanie funkcji z rodziny Content Aware, dodano wsparcie dla danych GPS w zdjęciach zrobionych iPhonem, a także umożliwiono komentowanie zdjęć udostępnionych przez Lightroom Web, co może usprawnić komunikację fotografa z klientem.

Wszystkie nowe funkcje i programy powinny być już dostępne dla subskrybentów Adobe Creative Cloud.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8