Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"

Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"
W związku z konferencją Adobe MAX poznaliśmy szereg nowości w programach pakietu Creative Cloud. Na pierwszy plan wysuwa się pomysł większej integracji wszystkich aplikacji. Posłuży do tego nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.
schemat działania Creative Cloud Libraries

Konferencja Adobe MAX to tradycyjnie okazja do aktualizacji aplikacji i prezentacji nowych pomysłów i rozwiązań. W tym roku koncern Adobe skupił się na zwiększeniu integracji pomiędzy różnymi aplikacjami (w tym mobilnymi). W centrum zmian znalazł się Creative Profile - to pomysł, który producent podsumowuje następującymi słowami: Creative Profile łączy twórców z ich pracą, zasobami wykorzystywanymi do kreacji i społecznościami. Pliki, zdjęcia, kolory, pędzle, kształty, fonty, grafiki, style tekstrów oraz inne zasoby są zawsze na wyciągnięcie ręki. W praktyce służy do tego między innymi nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.

Sam Photoshop doczekał się jedynie niewielkich modyfikacji - silnik Mercury Graphics Engine zanotował wzrost wydajności, poprawiono działanie funkcji z rodziny Content Aware, dodano wsparcie dla danych GPS w zdjęciach zrobionych iPhonem, a także umożliwiono komentowanie zdjęć udostępnionych przez Lightroom Web, co może usprawnić komunikację fotografa z klientem.

Wszystkie nowe funkcje i programy powinny być już dostępne dla subskrybentów Adobe Creative Cloud.
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!