Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"

Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"
W związku z konferencją Adobe MAX poznaliśmy szereg nowości w programach pakietu Creative Cloud. Na pierwszy plan wysuwa się pomysł większej integracji wszystkich aplikacji. Posłuży do tego nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.
schemat działania Creative Cloud Libraries

Konferencja Adobe MAX to tradycyjnie okazja do aktualizacji aplikacji i prezentacji nowych pomysłów i rozwiązań. W tym roku koncern Adobe skupił się na zwiększeniu integracji pomiędzy różnymi aplikacjami (w tym mobilnymi). W centrum zmian znalazł się Creative Profile - to pomysł, który producent podsumowuje następującymi słowami: Creative Profile łączy twórców z ich pracą, zasobami wykorzystywanymi do kreacji i społecznościami. Pliki, zdjęcia, kolory, pędzle, kształty, fonty, grafiki, style tekstrów oraz inne zasoby są zawsze na wyciągnięcie ręki. W praktyce służy do tego między innymi nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.

Sam Photoshop doczekał się jedynie niewielkich modyfikacji - silnik Mercury Graphics Engine zanotował wzrost wydajności, poprawiono działanie funkcji z rodziny Content Aware, dodano wsparcie dla danych GPS w zdjęciach zrobionych iPhonem, a także umożliwiono komentowanie zdjęć udostępnionych przez Lightroom Web, co może usprawnić komunikację fotografa z klientem.

Wszystkie nowe funkcje i programy powinny być już dostępne dla subskrybentów Adobe Creative Cloud.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18