Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"

Adobe wprowadza większą integrację między aplikacjami. Posłużą do tego nowe "Biblioteki"
W związku z konferencją Adobe MAX poznaliśmy szereg nowości w programach pakietu Creative Cloud. Na pierwszy plan wysuwa się pomysł większej integracji wszystkich aplikacji. Posłuży do tego nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.
schemat działania Creative Cloud Libraries

Konferencja Adobe MAX to tradycyjnie okazja do aktualizacji aplikacji i prezentacji nowych pomysłów i rozwiązań. W tym roku koncern Adobe skupił się na zwiększeniu integracji pomiędzy różnymi aplikacjami (w tym mobilnymi). W centrum zmian znalazł się Creative Profile - to pomysł, który producent podsumowuje następującymi słowami: Creative Profile łączy twórców z ich pracą, zasobami wykorzystywanymi do kreacji i społecznościami. Pliki, zdjęcia, kolory, pędzle, kształty, fonty, grafiki, style tekstrów oraz inne zasoby są zawsze na wyciągnięcie ręki. W praktyce służy do tego między innymi nowe narzędzie Creative Cloud Libraries.

Sam Photoshop doczekał się jedynie niewielkich modyfikacji - silnik Mercury Graphics Engine zanotował wzrost wydajności, poprawiono działanie funkcji z rodziny Content Aware, dodano wsparcie dla danych GPS w zdjęciach zrobionych iPhonem, a także umożliwiono komentowanie zdjęć udostępnionych przez Lightroom Web, co może usprawnić komunikację fotografa z klientem.

Wszystkie nowe funkcje i programy powinny być już dostępne dla subskrybentów Adobe Creative Cloud.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0