NIkon Capture NX-D 1.0.0

NIkon Capture NX-D 1.0.0
Firma Nikon poinformowała o dostępności oprogramowania Capture NX-D 1.0.0. Software umożliwia pracę z plikami RAW generowanymi przez wszystkie lustrzanki Nikona (w tym nowego D810), aparaty serii 1 i kompakty obsługujące te pliki.

Firma Nikon poinformowała dziś o dostępności oficjalnej wersji oprogramowania Capture NX-D. Software od początku tego roku był dostępny w wersji beta. W przeciwieństwie do poprzedników jest to darmowa aplikacja, którą można pobrać na tej stronie.

Capture NX-D umożliwia pracę nad przetwarzaniem i korekcją plików RAW generowanymch przez cały system Nikona: lustrzanki, aparaty serii Nikon 1 oraz aparaty systemu Coolpix pozwalające rejestrować pliki w tym formacie.

Nowe oprogramowanie zyskało ulepszony interfejs użytkownika oraz nowe możliwości przetwarzania obrazu nie tylko w plikach RAW, ale również JPEG i TIFF. Software ma też dodaną funkcję kosza automatycznie zapisującą zmiany wprowadzane w obrazie, która pozwala na szybki dostęp do historii pliku.

Więcej informacji na temat Capture NX-D możecie znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1