NIkon Capture NX-D 1.0.0

NIkon Capture NX-D 1.0.0
Firma Nikon poinformowała o dostępności oprogramowania Capture NX-D 1.0.0. Software umożliwia pracę z plikami RAW generowanymi przez wszystkie lustrzanki Nikona (w tym nowego D810), aparaty serii 1 i kompakty obsługujące te pliki.

Firma Nikon poinformowała dziś o dostępności oficjalnej wersji oprogramowania Capture NX-D. Software od początku tego roku był dostępny w wersji beta. W przeciwieństwie do poprzedników jest to darmowa aplikacja, którą można pobrać na tej stronie.

Capture NX-D umożliwia pracę nad przetwarzaniem i korekcją plików RAW generowanymch przez cały system Nikona: lustrzanki, aparaty serii Nikon 1 oraz aparaty systemu Coolpix pozwalające rejestrować pliki w tym formacie.

Nowe oprogramowanie zyskało ulepszony interfejs użytkownika oraz nowe możliwości przetwarzania obrazu nie tylko w plikach RAW, ale również JPEG i TIFF. Software ma też dodaną funkcję kosza automatycznie zapisującą zmiany wprowadzane w obrazie, która pozwala na szybki dostęp do historii pliku.

Więcej informacji na temat Capture NX-D możecie znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2