NIkon Capture NX-D 1.0.0

NIkon Capture NX-D 1.0.0
Firma Nikon poinformowała o dostępności oprogramowania Capture NX-D 1.0.0. Software umożliwia pracę z plikami RAW generowanymi przez wszystkie lustrzanki Nikona (w tym nowego D810), aparaty serii 1 i kompakty obsługujące te pliki.

Firma Nikon poinformowała dziś o dostępności oficjalnej wersji oprogramowania Capture NX-D. Software od początku tego roku był dostępny w wersji beta. W przeciwieństwie do poprzedników jest to darmowa aplikacja, którą można pobrać na tej stronie.

Capture NX-D umożliwia pracę nad przetwarzaniem i korekcją plików RAW generowanymch przez cały system Nikona: lustrzanki, aparaty serii Nikon 1 oraz aparaty systemu Coolpix pozwalające rejestrować pliki w tym formacie.

Nowe oprogramowanie zyskało ulepszony interfejs użytkownika oraz nowe możliwości przetwarzania obrazu nie tylko w plikach RAW, ale również JPEG i TIFF. Software ma też dodaną funkcję kosza automatycznie zapisującą zmiany wprowadzane w obrazie, która pozwala na szybki dostęp do historii pliku.

Więcej informacji na temat Capture NX-D możecie znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0