NIkon Capture NX-D 1.0.0

NIkon Capture NX-D 1.0.0
Firma Nikon poinformowała o dostępności oprogramowania Capture NX-D 1.0.0. Software umożliwia pracę z plikami RAW generowanymi przez wszystkie lustrzanki Nikona (w tym nowego D810), aparaty serii 1 i kompakty obsługujące te pliki.

Firma Nikon poinformowała dziś o dostępności oficjalnej wersji oprogramowania Capture NX-D. Software od początku tego roku był dostępny w wersji beta. W przeciwieństwie do poprzedników jest to darmowa aplikacja, którą można pobrać na tej stronie.

Capture NX-D umożliwia pracę nad przetwarzaniem i korekcją plików RAW generowanymch przez cały system Nikona: lustrzanki, aparaty serii Nikon 1 oraz aparaty systemu Coolpix pozwalające rejestrować pliki w tym formacie.

Nowe oprogramowanie zyskało ulepszony interfejs użytkownika oraz nowe możliwości przetwarzania obrazu nie tylko w plikach RAW, ale również JPEG i TIFF. Software ma też dodaną funkcję kosza automatycznie zapisującą zmiany wprowadzane w obrazie, która pozwala na szybki dostęp do historii pliku.

Więcej informacji na temat Capture NX-D możecie znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7