Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical

Samyang zaprezentował poprawioną wersję obiektywu 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical. Producent deklaruje, że przeprojektował powłoki antyrefleksyjne i soczewki asferyczne oraz poprawił wyczernienie wnętrza. W efekcie obiektyw ma znacznie lepiej pracować pod światło i oferować podwyższoną rozdzielczość.
Firma Samyang poinformowała o wejściu w końcową fazę testów poprawionej wersji obiektywu Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical. Producent deklaruje, że przeprojektował soczewki asferyczne, co ma skutkować zwiększeniem o 15% rozdzielczości w narożnikach obrazu. Druga zmiana wiąże się z polepszeniem pracy pod światło - zastosowano nowe powłoki antyrefleksyjne i poprawiono wyczernienie wnętrza. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami do systemów: Canon, Nikon, Pentax, Sony, 4/3. Przewidywana cena detaliczna to 1159 zł.


Poniżej prezentujemy informację prasową:

Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical już gotowy

Dla wszystkich niecierpliwie oczekujących na informację o obiektywie Samyang 14mm f/2.8 mamy dobrą wiadomość. Poprawiona wersja właśnie została ukończona i jest w fazie ostatnich testów. W układzie optycznym obiektywu przeprojektowano soczewki asferyczne. Pierwsza z nich zbudowana jest ze szkła optycznego, natomiast druga ma konstrukcję hybrydową. Zmiana ta pozwoliła na poprawienie rozdzielczości obrazu o około 15% w narożnikach nie wpływając jednocześnie na aberrację chromatyczną. Drugą, ważna zmianą jest przeprojektowanie powłok antyrefleksyjnych oraz wytłumienie wewnętrznych odblasków co zaowocowało zmniejszeniem podatności obiektywu na flarę. Obiektyw pojawi się w sprzedaży w Polsce i Europie na koniec marca. Dostępny będzie do następujących systemów:
- Canon
- Nikon
- Pentax
- Sony
- Olympus 4/3

Przewidywana cena detaliczna to 1159 zł.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1