Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical

0
Michal Grzegorczyk
4 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Samyang zaprezentował poprawioną wersję obiektywu 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical. Producent deklaruje, że przeprojektował powłoki antyrefleksyjne i soczewki asferyczne oraz poprawił wyczernienie wnętrza. W efekcie obiektyw ma znacznie lepiej pracować pod światło i oferować podwyższoną rozdzielczość.
Firma Samyang poinformowała o wejściu w końcową fazę testów poprawionej wersji obiektywu Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical. Producent deklaruje, że przeprojektował soczewki asferyczne, co ma skutkować zwiększeniem o 15% rozdzielczości w narożnikach obrazu. Druga zmiana wiąże się z polepszeniem pracy pod światło - zastosowano nowe powłoki antyrefleksyjne i poprawiono wyczernienie wnętrza. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami do systemów: Canon, Nikon, Pentax, Sony, 4/3. Przewidywana cena detaliczna to 1159 zł.


Poniżej prezentujemy informację prasową:

Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical już gotowy

Dla wszystkich niecierpliwie oczekujących na informację o obiektywie Samyang 14mm f/2.8 mamy dobrą wiadomość. Poprawiona wersja właśnie została ukończona i jest w fazie ostatnich testów. W układzie optycznym obiektywu przeprojektowano soczewki asferyczne. Pierwsza z nich zbudowana jest ze szkła optycznego, natomiast druga ma konstrukcję hybrydową. Zmiana ta pozwoliła na poprawienie rozdzielczości obrazu o około 15% w narożnikach nie wpływając jednocześnie na aberrację chromatyczną. Drugą, ważna zmianą jest przeprojektowanie powłok antyrefleksyjnych oraz wytłumienie wewnętrznych odblasków co zaowocowało zmniejszeniem podatności obiektywu na flarę. Obiektyw pojawi się w sprzedaży w Polsce i Europie na koniec marca. Dostępny będzie do następujących systemów:
- Canon
- Nikon
- Pentax
- Sony
- Olympus 4/3

Przewidywana cena detaliczna to 1159 zł.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)