Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical

Samyang zaprezentował poprawioną wersję obiektywu 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical. Producent deklaruje, że przeprojektował powłoki antyrefleksyjne i soczewki asferyczne oraz poprawił wyczernienie wnętrza. W efekcie obiektyw ma znacznie lepiej pracować pod światło i oferować podwyższoną rozdzielczość.
Firma Samyang poinformowała o wejściu w końcową fazę testów poprawionej wersji obiektywu Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical. Producent deklaruje, że przeprojektował soczewki asferyczne, co ma skutkować zwiększeniem o 15% rozdzielczości w narożnikach obrazu. Druga zmiana wiąże się z polepszeniem pracy pod światło - zastosowano nowe powłoki antyrefleksyjne i poprawiono wyczernienie wnętrza. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami do systemów: Canon, Nikon, Pentax, Sony, 4/3. Przewidywana cena detaliczna to 1159 zł.


Poniżej prezentujemy informację prasową:

Samyang 14mm f/2.8 IF ED MC Aspherical już gotowy

Dla wszystkich niecierpliwie oczekujących na informację o obiektywie Samyang 14mm f/2.8 mamy dobrą wiadomość. Poprawiona wersja właśnie została ukończona i jest w fazie ostatnich testów. W układzie optycznym obiektywu przeprojektowano soczewki asferyczne. Pierwsza z nich zbudowana jest ze szkła optycznego, natomiast druga ma konstrukcję hybrydową. Zmiana ta pozwoliła na poprawienie rozdzielczości obrazu o około 15% w narożnikach nie wpływając jednocześnie na aberrację chromatyczną. Drugą, ważna zmianą jest przeprojektowanie powłok antyrefleksyjnych oraz wytłumienie wewnętrznych odblasków co zaowocowało zmniejszeniem podatności obiektywu na flarę. Obiektyw pojawi się w sprzedaży w Polsce i Europie na koniec marca. Dostępny będzie do następujących systemów:
- Canon
- Nikon
- Pentax
- Sony
- Olympus 4/3

Przewidywana cena detaliczna to 1159 zł.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
7
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5