Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem

Autor: Maciej Luśtyk

17 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8 do aparatów APS-C z mocowaniem Sony E.

W ostatnim czasie nowi producenci obiektywów wyrastają jak grzyby po deszczu, a dodatkowo coraz więcej z młodych firm rozwija swoją ofertę obiektywów z AF. Do tego grona dołączyło właśnie Ulanzi, które do tej pory znane było z produkcji różnego rodzaju akcesoriów.

Tania, mała i niedroga stałka o ekwiwalencie 40 mm. Idealna na na pierwszy obiektyw

 

Ulanzi 27 mm f/2.8 (CL02) to szkło typowo budżetowe, które w dodatku bardzo przypomina analogiczne konstrukcje TTArtisans i 7Artisans, ale z drugiej strony wydaje się być obiektywem idealnie wycelowanym w potrzeby użytkowników korpusów APS-C. Oferuje ekwiwalent 40 mm, jest małe (64 x 48 mm), lekkie (tylko 182 g) a do tego naprawdę tanie.

Obiektyw CL02 bazuje na prostym układzie 6 soczewek w 5 grupach i oferuje elektronicznie sterowaną przysłonę, ale producent nie ujawnia ilu listkową. Do tego bazujący na niewiadomej technologii (prawdopodobnie STM) silnik AF, który zapewniać ma szybkie ostrzenie ze wsparciem systemów śledzenia oka itp. Minimalna odległość ustawiania ostrości wynosi z kolei 30 cm.

Według producenta, korekcję aberracji i dystorsji obiektyw opiera o cyfrowe profile, dostępne do włączenia z poziomu aparatu. Uzyskiwane rezultaty powinny być więc przynajmniej przyzwoite. Jeżeli chodzi o konstrukcję, otrzymujemy typowy dla obiektywów budżetowych, plastikowy tubus, ale mocowanie bagnetu wykonano już z aluminium. Obiektyw oferuje też złącze USB-C do ewentualnej aktualizacji firmware’u.

Cena i dostępność

Największa zaletą obiektywu jest zdecydowanie cena, dzięki której dla wielu użytkowników może stać się pierwszą stałą w arsenale. Obiektyw Ulanzi 27 mm f/2.8 (CL02) debiutuje w cenie 140 dolarów czyli ok. 570 zł.

Obiektyw jest dostępny w wersji z mocowaniem Sony E. Na razie nie wiemy czy planowane są warianty do innych systemów.

Dokładnej polskiej ceny ani daty dostępności jeszcze nie znamy.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie ulanzi.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
Na rynku debiutuje kolejny chiński producent optyki i od razu wprowadza do oferty obiektyw wyposażony w silnik AF. Najnowszy model w katalogu to nieco węższy niż zwykle standard,...
0
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Next77, dystrybutor marki Tokina informuje o promocji na jeden z najciekawszych szerokokątnych zoomów do lustrzanek. Do końca lipca kupicie go aż 800 zł taniej.
1
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
Chiński producent prezentuje kolejny pełnoklatkowy obiektyw wyposażony w system AF. Tym razem to klasyczna portretówka do Sony E, która dzięki dwukrotnie niższej cenie będzie ciekawą,...
11
Powiązane artykuły