Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Maj 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.

Nowe lampy Ulanzi łączą w sobie kompaktowe wymiary, wysokie natężenie i CRI oraz mocowanie akcesoriów Mini Bowens. To idealny wybór zarówno dla fotografów, jak i twórców wideo publikujących na takich platformach jak YouTube, Snapchat, TikTok lub Instagram. Zdjęcia produktowe, ujęcia "close-up", portrety, vlogi, wywiady, wideokonferencje – LED Ulanzi L23 Pro i LED Ulanzi LT005 pozwolą oświetlić kadry w niemal każdej scenerii.

LED Ulanzi LT005

Lampa LED Ulanzi LT005 - WB (2700 K - 6500 K) oferuje wysoki współczynnik CRI (≥ 95) zapewniający bardzo dobrą jakość światła i pozwala uzyskać strumień świetlny o mocy 40000 lm (przy temperaturze barwowej 6500 K). To urządzenie, które z powodzeniem obsłużysz jedną ręką. Przy wadze na poziomie 490 g i kompaktowych wymiarach łatwo zmieści się w każdym plecaku. Lampa będzie idealnym towarzyszem podczas pracy w terenie i wszędzie tam, gdzie wymagana jest mobilność, elastyczność i 60 W mocy.

Lampa oferuje 2 wygodne opcje zasilania. Na obudowie znajdziesz dwa porty – DC (60 W) oraz USB-C (50 W). Gniazda umożliwiają szybkie i niezawodne zasilanie lampy zarówno za pomocą standardowego zasilacza, jak i za pośrednictwem power banku lub kompatybilnych ładowarek.

Twórców wideo na pewno ucieszy zestaw 12 gotowych efektów specjalnych, którymi można zarządzać z poziomu podświetlanego ekranu. Do wyboru takie symulacje jak: stroboskop, burza, telewizor, paparazzi, płomień, uszkodzona żarówka, fajerwerki lub wybuch. Każdy z efektów możesz dostosować do swoich potrzeb poprzez zmianę jasności światła.

LED Ulanzi L23 Pro

Ulanzi L23 Pro to niezwykle poręczna lampa LED w kształcie niewielkiej kostki, która pozwoli Ci osiągnąć strumień światła o natężeniu 13150 lx (z odległości 0,5 m). Urządzenie oferuje przy tym wysoki współczynnik CRI (≥ 95) zapewniający bardzo dobrą jakość oświetlenia. Lampa oferuje również specjalny tryb "overclock", który umożliwia zwiększenie mocy wyjściowej z 40 W do 50 W.

Lampa Ulanzi L23 Pro pozwala regulować temperaturę barwową światła w zakresie od 2500 do 6500 K, oferuje 8 gotowych efektów specjalnych, a zasilana jest przez wbudowany akumulator o pojemności 3400 mAh. Wybierając maksymalny poziom jasności (tryb "overclock"), możesz liczyć na 50 minut nieprzerwanej pracy z urządzeniem. W trybie ECO (minimalna moc) będą to aż 3 godziny!

Ładowanie lampy możliwe jest zarówno za pomocą standardowego zasilacza, jak i za pośrednictwem power banku lub kompatybilnych ładowarek. Dzięki temu lampa LED Ulanzi L23 Pro - WB (2500 K - 6500 K) sprawdzi się zarówno w studiu, jak i w podróży.

LED Ulanzi L23 Pro i LED Ulanzi LT005 - jakie ceny?

W zestawie z każdą lampą znajdują się 2 modyfikatory światła:

  • Reflektor (czasza) – zapewnia większe skupienie światła. Pozwala je lepiej ukierunkować, dzięki czemu idealnie sprawdzi np. podczas wykonywania portretów lub fotografowania produktów. Mocowanie Mini Bowens umożliwia wygodny i solidny montaż.
  • Kopuła dyfuzyjna – praktyczna nakładka pozwala uzyskać równomierne oświetlenie. Idealnie nadaje się do wygładzania cieni i redukcji kontrastu, co jest szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie potrzebne jest miękkie, naturalne światło.

Jest też adapter mocowania Mini Bowens / Bowens.

LED Ulanzi L23 Pro kosztuje 369 zł, natomiast cena LED Ulanzi LT005 wynosi 599 zł.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Startuje promocja Lato z Phoenix - czyścik Lenspen gratis przy zakupie 3 filmów
Startuje promocja Lato z Phoenix - czyścik Lenspen gratis przy zakupie 3 filmów
Focus Nordic informuje o akcji Lato z Phoenix, która obejmie liczne promocje, warsztaty, spacery i wydarzenia poświęcone fotografii analogowej. Na start oferta specjalna na filmy...
0
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ SW242Q - profesjonalna specyfikacja za 2000 złotych
BenQ wprowadza 24-calowy monitor graficzny, który spodoba się osobom szukających zaawansowanych rozwiązań w stosunkowo niskiej cenie. Ekran oferuje rozdzielczość 2K, blisko...
5
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Powiązane artykuły