Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego

Autor: Krzysztof Mularczyk

22 Luty 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.

Panasonic prezentuje nowy obiektyw do pełnoklatkowych aparatów L-Mount. Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S. to uniwersalny zoom, który pokrywa zakres ogniskowych od szerokiego kąta po tele. Kierowany jest głównie do miłośników fotografowania i filmowania w podróży i jako lepszy zamiennik kitowego obiektywu.

Choć jest to budżetowa konstrukcja, Panasonic obiecuje doskonałą jakość obrazu i zachwycający bokeh. W konstrukcji optycznej użyto 17 elementów rozmieszczonych w 13 grupach, w tym jedną soczewkę asferyczną, cztery ED i jeden UHR.

Poza tym obiektyw wyposażony jest w 9-listkową przysłonę i może ustawiać ostrość już od 14 cm, co przekłada się na możliwość uzyskania powiększenia na poziomie 0.5x. Taka funkcja makro jeszcze bardziej zwiększa możliwości tego obiektywu.

Nowy 28-200 mm to jednocześnie bardzo poręczny zoom. Waży 413 gramy, ma długość 93 mm, a jego maksymalna średnica to 77 mm. Co ważne, obiektyw jest również odporny na kurz, zachlapania i mróz.

Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S. - dostępność i cena

Obiektyw Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S. będzie dostępny pod koniec kwietnia w cenie 900 dolarów. Polskiej ceny jeszcze nie znamy, ale można przewidywać, że wyniesie nieco ponad 4000 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1