Viltrox AF 20 mm f/2.8 FE - poręczny szeroki kąt za nieduże pieniądze

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Viltrox prezentuje nowy szerokokątny obiektyw do korpusów Sony E. Jest pełnoklatkowy, ale bardzo lekki i poręczny. Na dodatek tani.

Viltrox wprowadza do oferty kolejny obiektyw. Tym razem jest to pełnoklatkowa szerokokątna stałka o ogniskowej 20 mm i jasności f/2.8. Dzięki swoim parametrom zainteresuje fotografów architektury, wnętrz, krajobrazu i astrofotografów.

Nowy obiektyw z pewnością zainteresuje także vlogerów i miłośników filmowania, tym bardziej, że Viltrox AF 20 mm f/2.8 jest niewielki i lekki jak piórko. Waży zaledwie 152 g, a jego wymiary to 65×60 mm.

Konstrukcja optyczna opiera się na 10 elementach ustawionych w 8 grupach i ma zapewniać doskonałą jakość obrazu bez zniekształceń czy aberracji. Minimalna odległość ostrzenia wynosząca zaledwie 0.19 metra umożliwi kadrowanie z bliskiej odległości, a standardowy gwint Ф52 pozwala na stosowanie mniejszych, a przez to tańszych filtrów.

Viltrox AF 20 mm f/2.8 FE - cena i dostępność

Viltrox AF 20 mm f/2.8 z mocowaniem Sony FE dostępny będzie w sprzedaży na początku grudnia, a jego cena detaliczna wyniesie 899 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
9
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Mały, lekki, ultraszeroki i bez dystorsji - teraz także z autofokusem. Nowy obiektyw Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF to przełomowa konstrukcja dla Venus Optics, ale AF nie będzie dostępny dla każdego...
1
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Dla fotografów dzikiej przyrody, lotnictwa i sportu Sigma stworzyła kolejny ciekawy teleobiektyw. Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS to konstrukcja wyjątkowo poręczna, lekka i o wysokich parametrach...
7