Pergear 14 mm f/2.8 II - druga generacja ultraszerokiego obiektywu bez autofokusa

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Wrzesień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Pergear wprowadza na rynek drugą generację szerokokątnego obiektywu. To budżetowa propozycja dla miłośników fotografowania krajobrazu, astro i architektury oraz filmowania.

Nie minął nawet rok, a Pergear aktualizuje swój szerokokątny obiektyw. Druga generacja modelu 14 mm f/2.8 do aparatów bezlusterkowych jest lżejsza i bardziej kompaktowa. Przy wymiarach 68x78 mm waży teraz pół kilograma, ale to nie jedyne zmiany.

Producentowi udało się zmniejszyć też minimalną odległość ogniskowania niemal dwukrotnie. Podczas gdy pierwsza wersja obiektywu Pergear 14 mm f/2.8 mogła ustawić ostrość z odległości 43 cm, w nowej odsłonie można się zbliżyć do tematu na odległość 22 cm.

Zastosowano także nową metalową, bardziej trwałą osłonę obiektywu. Teraz przymocowana jest na stałe, ale producent zapewnia, że nowy obiektyw nadal może współpracować z okrągłymi filtrami o średnicy mocowania 82 mm. Trzeba jedynie zastosować dołączany w zestawie adapter.

Wewnątrz obiektywu znajduje się 13 elementów rozmieszczonych w dziewięciu grupach. Wśród nich znajdują się dwie soczewki asferyczne, trzy o niskiej dyspersji i cztery elementy o wysokim współczynniku załamania światła.

Pergear 14 mm f/2.8 II - cena i dostępność

Obiektyw Pergear 14 mm f/2.8 II jest już dostępny w sklepie producenta w cenie 249 euro w wersjach Sony E, Nikon Z, Canon RF i Leica L-Mount.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11