TTartisan 100 mm f/2.8 TS 2x - budżetowy obiektyw makro z efektem Soap Bubble Bokeh

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Sierpień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

TTartisan prezentuje nowy obiektyw makro. To prosta 3-elementowa konstrukcja, charakteryzująca się nieostrościami przypominającymi mydlane bańki

TTartisan 100 mm f/2.8 TS 2x Soap Bubble Bokeh to najnowsza propozycja chińskiego producenta. Swoją konstrukcją nawiązuje do słynnego trioplanu. Składa się bowiem tylko z trzech elementów ustawionych w trzech grupach. Cechą charakterystyczną takiej konstrukcji jest jednak bardzo atrakcyjny bokeh, określany powszechnie angielskim terminem “Soap Bubble Bokeh”. Nieostrości przybierają okrągłe kształty z charakterystyczną obwódką. Dzięki aż 13-listkowej przysłonie bokeh nie traci na atrakcyjności także po przymknięciu otworu względnego.

Obiektyw oferuje dwukrotne powiększenie, pozwalając na ostrzenie z odległości 90 cm. Jest to zatem obiektyw makro, ale to jednocześnie doskonała propozycja do portretów.

Producent zaznacza także, że ta pełnoklatkowa konstrukcja może z powodzeniem być użyta z aparatami średnioformatowymi. Koło obrazowe jest na tyle duże, że na matrycach Fujifilm lub Hasselblad winietowanie jest na minimalnym poziomie.

TTartisan 100 mm f/2.8 TS 2x Soap Bubble Bokeh - cena i dostępność

Nowy TTartisan 100 mm f/2.8 TS 2x jest już dostępny na stronie producenta. Kosztuje tylko 155 dolarów, ale będzie sprzedawany jedynie na mocowaniu M42. Aby połączyć go ze współczesnymi korpusami potrzebna jest odpowiednia przejściówka.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły