Sigma zapowiada premierę nowych obiektywów. Czy to modele 20 mm f/1.4 DG DN Art i 24 mm f/1.4 DG DN Art?

Autor: Maciej Luśtyk

2 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W poniedziałek 8 sierpnia zobaczymy dwa nowe obiektywy ze stajni Sigmy. Wcześniejsze donosy sugerują, że będą to nowe, szerokokątne stałki.

Już w drugim tygodniu sierpnia ujrzeć mamy nowe produkty marki Sigma - o premierze poinformował sam producent, zamieszczając link do prezentacji online, którą będziemy mogli obejrzeć 8 sierpnia o godzinie 14:00. Z czym będziemy mieć do czynienia?

Choć producent na chwilę obecną nie zdradza żadnych szczegółów, w serwisach „plotkarskich” już na początku lipca pojawiły się specyfikacje obiektywów Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art oraz Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art, czyli współczesne wersje modeli dostępnych w lustrzankowej linii optyki firmy. Wygląda jednak na to, że będą to zupełnie nowe obiektywy.

W obydwu przypadkach otrzymać mamy zaktualizowane układy optyczne (17 soczewek w 15 grupach w modelu 20 mm f/1.4 i 17 soczewek w 14 grupach w modelu 24 mm f/1.4), z większa liczbą soczewek specjalnych i 11-listkową przysłoną. Obydwa modele mają być też mniejsze i lżejsze od swoich poprzedników. Na pewno otrzymamy też szybsze i skuteczniejsze silniki AF.

Model Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art mierzyć ma 113,2 x 87,8 mm przy wadze 630 g, a w przypadku modelu Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art będzie to odpowiednio 97,5 x 75,7 mm i 510 g. Szkła oferować mają także przyciski funkcyjne i opcję zablokowania pierścienia ostrości, z czego ucieszą się m.in. fotografowie krajobrazu i nocnego nieba.

Cena i dostępność

Ceny jak na razie pozostają bliżej nieznane, choć w przypadku modelu Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art pojawia się informacja o koszcie rzędu 152 900 jenów, czyli ok. 5400 zł. Biorąc pod uwagę, że wersja lustrzankowa kosztuje ok. 4000 zł, jest to jak najbardziej prawdopodobny pułap.

Źródło: digicame-info.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art - uniwersalny jasny szeroki kąt w kompaktowym wydaniu
Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art - uniwersalny jasny szeroki kąt w kompaktowym wydaniu
Sigma prezentują nową, bezlusterkową wersję modelu 24 mm f/1.4. Obiektyw łączy w sobie zaawansowane rozwiązania optyczne z rozbudową ergonomią i kompaktowymi...
15
Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art - nowy szerokokątny standard do astrofotografii, krajobrazu i filmowania?
Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art - nowy szerokokątny standard do astrofotografii, krajobrazu i...
Sigma prezentuje nową, bezusterkową wersję modelu 20 mm f/1.4. Dzięki dopracowanemu układowi optycznemu i rozbudowanej konstrukcji ma szansę stać się ulubionym...
7
Nikon aktualizuje obiektywy Z o liniową kontrolę pierścienia ostrości
Nikon aktualizuje obiektywy Z o liniową kontrolę pierścienia ostrości
Nikon wypuszcza ważną aktualizację dla 3 obiektywów ze swojej oferty. Główną nowością jest możliwość liniowej kontroli ostrości w trybie MF, z której ucieszą się...
7
Powiązane artykuły