Kipon Ibelux 40 mm f/0.85 Mark III - najjaśniejszy obiektyw do bezlusterkowców APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

24 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Kipon, znany także pod marką HandeVision zaprezentował najnowszą generację ultrajasnego obiektywu do bezlusterkowców z matrycą APS-C. Na tle wcześniejszych wersji, wyróżniać ma się ulepszonymi powłokami antyodblaskowymi.

Kipon Ibelux 40 mm f/0.85 Mark III to przede wszystkim propozycja dla fotografów i filmowców, którzy chcą uzyskać papierową głębię ostrości, pracując z aparatami i kamerami formatu APS-C. Naturalnie będzie też ciekawym wyborem do portretów wykonywanych w słabym świetle.

Kipon Ibelux 40 mm f/0.85 Mark III to superjasny, ale też superciężki obiektyw APS-C

Obiektyw oferuje ekwiwalent ogniskowej 60 mm i jest zbudowany na bazie 10 elementów w 8 grupach oraz 10-listkowej przysłony. Głównym wyróżnikiem na tle wcześniejszych wersji są tu nowe powłoki antyrefleksyjne, dzięki którym szkło oferować ma dużo lepsze rezultaty w przypadku pracy pod światło i minimalizować problemy z nieprzyjemnymi fioletowymi odblaskami światła.

Szkło pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 75 cm i oferuje pierścień ostrości o dużym kącie obrotu (270º), który spodoba się filmującym. Jako, że jest to obiektyw w pełni manualny, nie uświadczymy tu autofokusu czy styków, pozwalających na wygodną komunikację z aparatem.

Kipon Ibelux 40 mm f/0.85 Mark III nie należy też do małych i lekkich. Obiektyw mierzy 74 x 128 mm i waży aż 1,15 kg. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 65 mm.

Cena i dostępność

Nowy Ibelux 40 mm f/0.85 Mark III zdecydowanie nie jest też pozycją budżetową, pokroju obiektywów 7Artisans. Nowa wersja wyceniona została na 1780 dolarów, czyli ok. 7675 zł. Użytkownicy wcześniejszych wersji mogą jednak wymienić je na nowy model z rabatem w wysokości 500 lub 800 dolarów (w zależności od wersji).

Obiektyw dostępny jest do kupienia w wersjach z mocowaniami: Canon RF, Nikon Z, Sony E, Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kipon.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 400 mm f/4.5 VR S - długi teleobiektyw w wersji light
Nikon Nikkor Z 400 mm f/4.5 VR S - długi teleobiektyw w wersji light
Najnowszy teleobiektyw z systemu Nikon Z to lekka, mniejsza i dużo tańsza alternatywą dla modelu ze światłem f/2.8. W sam raz dla aspirujących fotografów sportu i...
0
Stałki Fujinon w rękach czytelników - wyniki konkursu
Stałki Fujinon w rękach czytelników - wyniki konkursu
W kwietniu, wspólnie z firmą Fujifilm ogłosiliśmy konkurs, w ramach którego troje czytelników fotopolis miało okazję testować jasne stałki: Fujinon XF 18 mm f/1.4, Fujinon XF 23 mm f/1.4 R LM WR,...
16
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD - uniwersalny zoom wkracza do systemu Fujifilm X
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD - uniwersalny zoom wkracza do systemu Fujifilm X
Jeden z najciekawszych obiektywów zoom do aparatów APS-C debiutuje w wersji z mocowaniem Fujifilm X. Ekwiwalent 25-105 mm będzie uniwersalnym narzędziem dla fotografów...
16
Powiązane artykuły