Samyang AF 35 mm f/1.4 FE II - jasna 35-tka po liftingu

Autor: Maciej Luśtyk

24 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Samyang odświeża jeden z pierwszych obiektywów do bezlusterkowców ze swojej oferty. Szkło otrzymało usprawnioną ergonomię, uszczelnienia i nowy napęd AF.

Samyang AF 35 mm f/1.4 FE II to już druga w ostatnim czasie aktualizacja jednej z popularnych „bezlusterkowych” konstrukcji producenta. Niedawno doczekaliśmy się drugiej generacji modelu 50 mm f/1.4, a teraz przyszła kolej na 5-letnią jasną 35-tkę.

Samyang AF 35 mm f/1.4 FE II to przede wszystkim ulepszona konstrukcja i szybszy autofokus

Pod względem optycznym obiektyw nie przeszedł diametralnych zmian. Samyang AF 35 mm f/1.4 FE II to nadal ten sam, oparty o 11 soczewek w 9 grupach (2 soczewki asferyczne, 2 soczewki HR) układ wspierany 9-listkową przysłoną, który pozwoli nam na ostrzenie z minimalnej odległości 29 cm. Już pierwsza generacja obiektywu oferowała bardzo dobre rezultaty, producent w tym wypadku postanowił więc najwyraźniej skupić się na innych elementach konstrukcji.

Druga generacja obiektywu może pochwalić się wreszcie uszczelnieniami i ma nam do zaoferowania rozbudowaną ergonomię. Otrzymujemy przycisk funkcyjny i przełącznik trybów Custom, który pozwoli m.in. błyskawicznie przełączyć pierścień ostrości na tryb płynnej kontroli przysłony (do filmowania). Choć jak zwykle informacja prasowa Samyanga o tym nie wspomina, możemy też liczyć na liniowe przełożenie ruchu pierścienia ostrości. Szkoda tylko, że nie otrzymał on analogicznej, gumowanej faktury jak nowa wersja modelu 50 mm.

Otrzymujemy za to matowe wykończenie i nowy liniowy silnik autofokusu STM, który ma działać szybciej, płynnej i ciszej, z czego ucieszą się przede wszystkim osoby, które chciałyby wykorzystać go do filmowania. Obiektyw praktycznie nie zmienił natomiast swojej wagi i wymiarów. Samyang AF 35 mm f/1.4 FE II mierzy 115 x 75 mm i waży 659 g. Trochę szkoda, że producentowi nie udało się tego wszystkiego upchnąć do nieco krótszego tubusu.

Samyang AF 35 mm f/1.4 FE II - zdjęcia przykładowe

Możliwości obiektywu możemy wstępnie ocenić na podstawie oficjalnych zdjęć przykładowych, udostępnionych przez producenta.

Cena i dostępność

Obiektyw trafi na polski rynek w kwietniu 2022 roku w cenie 3390 zł.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie samyanglens.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
K-Consult, dystrybutor marki Sigma informuje o nowej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów. Akcja trwa do 30 listopada i obejmuje 6 popularnych obiektywów do...
1
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
Oferta chińskiego producenta manualnej optyki powiększyła się o nowy obiektyw. Tym razem otrzymujemy kompaktowe rybie do aparatów APS-C, o bardzo dużym kącie...
5
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Oferujący unikalny zakres ogniskowych, obiektyw Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD będzie najbardziej kompaktowym i jednym z najbardziej uniwersalnych szerokokątnych...
31
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)