HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR - szerokokątny obiektyw z flagowej linii

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Pentax zapowiedział nowy obiektyw. To pełnoklatkowy szeroki kąt z topowej serii Limited, ale nowej generacji o jeszcze doskonalszych możliwościach optycznych i mechanicznych.

Nowy obiektyw, jak przystało na model z serii Limited, został wykonany z maksymalną starannością i dbałością o szczegóły. Tyczy się to zarówno aluminiowej i uszczelnionej obudowy, jak i konstrukcji optycznej, która zapewniać ma wysokiej jakości obraz.

Bazuje ona na 11 soczewkach ustawionych w 8 grupach. Dzięki obecności dwóch elementów asferycznych, czterech ED i jednego Super ED ma oferować doskonałą korekcję aberracji i obraz ostry od brzegu do brzegu kadru. Za odpowiedni kontrast i redukcję odblasków odpowiadają natomiast powłoki HD. Przedni element pokryto dodatkowo powłoką SP odpychającą wodę i zabrudzenia.

Za szybki autofokus odpowiada silnik DC. Obiektyw ostrzy z minimalnej odległości 18 cm, obsługuje filtry o średnicy 67 mm i ma 8-listkową przysłonę.

HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR waży 416 g przy wymiarach 74 x 89 mm.

HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR - cena i dostępność

Obiektyw HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR będzie dostępny w wersji czarnej i srebrnej. W sprzedaży pojawi się w listopadzie w cenie 1500 euro, czyli blisko 7000 zł.

Na stronie producenta można już obejrzeć pierwsze przykładowe zdjęcia z tego obiektywu, choć nie w pełnej rozdzielczości.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Po wersjach do systemów Leica M i Canon RF, jasną manualną portretówkę Voigtlander Norton 75 mm f/1.5 otrzymujemy także z mocowaniem Nikon Z. Obiektyw łączy wysokiej jakości optykę ze...
2
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4