HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR - szerokokątny obiektyw z flagowej linii

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Pentax zapowiedział nowy obiektyw. To pełnoklatkowy szeroki kąt z topowej serii Limited, ale nowej generacji o jeszcze doskonalszych możliwościach optycznych i mechanicznych.

Nowy obiektyw, jak przystało na model z serii Limited, został wykonany z maksymalną starannością i dbałością o szczegóły. Tyczy się to zarówno aluminiowej i uszczelnionej obudowy, jak i konstrukcji optycznej, która zapewniać ma wysokiej jakości obraz.

Bazuje ona na 11 soczewkach ustawionych w 8 grupach. Dzięki obecności dwóch elementów asferycznych, czterech ED i jednego Super ED ma oferować doskonałą korekcję aberracji i obraz ostry od brzegu do brzegu kadru. Za odpowiedni kontrast i redukcję odblasków odpowiadają natomiast powłoki HD. Przedni element pokryto dodatkowo powłoką SP odpychającą wodę i zabrudzenia.

Za szybki autofokus odpowiada silnik DC. Obiektyw ostrzy z minimalnej odległości 18 cm, obsługuje filtry o średnicy 67 mm i ma 8-listkową przysłonę.

HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR waży 416 g przy wymiarach 74 x 89 mm.

HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR - cena i dostępność

Obiektyw HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR będzie dostępny w wersji czarnej i srebrnej. W sprzedaży pojawi się w listopadzie w cenie 1500 euro, czyli blisko 7000 zł.

Na stronie producenta można już obejrzeć pierwsze przykładowe zdjęcia z tego obiektywu, choć nie w pełnej rozdzielczości.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Fujifilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - najszersza stałka w systemie
Fujifilm Fujinon XF 8 mm f/3.5 R WR - najszersza stałka w systemie
Fujifilm zaprezentowało swój najszerszy dotychczas obiektyw szerokokątny. Odpowiednik pełnoklatkowego obiektywu 12 mm oferuje kompaktową budowę, możliwość nakręcenia...
1
RF 28 mm f/2.8 STM - Canon zaprezentował uniwersalny “naleśnik” do aparatów pełnoklatkowych i APS-C
RF 28 mm f/2.8 STM - Canon zaprezentował uniwersalny “naleśnik” do aparatów pełnoklatkowych i APS-C
Wraz z aparatem EOS R100 Canon wprowadza na rynek nowy budżetowy obiektyw typu pancake. Jest mały i lekki, a dzięki uniwersalnej ogniskowej sprawdzi się zarówno z korpusami pełnoklatkowymi, jak i...
2
Viltrox AF 16 mm f/1.8 FE - nowy niedrogi szeroki kąt do Sony E
Viltrox AF 16 mm f/1.8 FE - nowy niedrogi szeroki kąt do Sony E
Viltrox rozbudowuje rodzinę obiektywów o nowy superszerokokątny model 16 mm f/1.8. Konstrukcja wyróżnia się atrakcyjną ceną i dużym ekranem LCD umieszczonym na...
6