HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR - szerokokątny obiektyw z flagowej linii

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Pentax zapowiedział nowy obiektyw. To pełnoklatkowy szeroki kąt z topowej serii Limited, ale nowej generacji o jeszcze doskonalszych możliwościach optycznych i mechanicznych.

Nowy obiektyw, jak przystało na model z serii Limited, został wykonany z maksymalną starannością i dbałością o szczegóły. Tyczy się to zarówno aluminiowej i uszczelnionej obudowy, jak i konstrukcji optycznej, która zapewniać ma wysokiej jakości obraz.

Bazuje ona na 11 soczewkach ustawionych w 8 grupach. Dzięki obecności dwóch elementów asferycznych, czterech ED i jednego Super ED ma oferować doskonałą korekcję aberracji i obraz ostry od brzegu do brzegu kadru. Za odpowiedni kontrast i redukcję odblasków odpowiadają natomiast powłoki HD. Przedni element pokryto dodatkowo powłoką SP odpychającą wodę i zabrudzenia.

Za szybki autofokus odpowiada silnik DC. Obiektyw ostrzy z minimalnej odległości 18 cm, obsługuje filtry o średnicy 67 mm i ma 8-listkową przysłonę.

HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR waży 416 g przy wymiarach 74 x 89 mm.

HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR - cena i dostępność

Obiektyw HD Pentax-D FA 21 mm f/2.4 ED Limited DC WR będzie dostępny w wersji czarnej i srebrnej. W sprzedaży pojawi się w listopadzie w cenie 1500 euro, czyli blisko 7000 zł.

Na stronie producenta można już obejrzeć pierwsze przykładowe zdjęcia z tego obiektywu, choć nie w pełnej rozdzielczości.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8