Canon RF 16 mm f/2.8 STM - tani i szerokokątny obiektyw do bezlusterkowców EOS R

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest lekki, poręczny i niedrogi. Canon prezentuje RF 16 mm f/2.8 STM, nowy szerokokątny obiektyw, który ma odpowiadać potrzebom wideoblogerów i fotografów zajmujących się krajobrazem, architekturą i astrofotografią.

Najnowszy pełnoklatkowy obiektyw RF 16 mm f/2.8 STM skierowany jest do wideoblogerów i fotografów ceniących poręczne rozwiązania. Choć jest to szerokokątna konstrukcja o ogniskowej 16 mm i jasności f/2.8, waży jedynie 165 g przy wymiarach zaledwie 69 x40 mm.

Dzięki temu znakomicie sprawdzi się podczas nagrywaniu filmów i fotografowania w trakcie podróży, a także filmowania z użyciem gimbala. Jego duże pole widzenia na poziomie 108 stopni pozwoli na swobodne uchwycenie krajobrazu i architektury. A jeśli zdecydujemy się na filmowanie w trybie APS-C, stanie się odpowiednikiem mniej szerokokątnego obiektywu 25 mm f/2.8.

Obiektyw opiera się na 9 soczewkach ustawionych w 7 grupach. Zastosowano w nim powłokę Super Spectra, która redukuje efekty zjawy i flary, podnosząc kontrast, oraz pojedynczą soczewkę asferyczną.

Producent podkreśla, że dzięki silnikowi STM obiektyw RF 16 mm f/2.8 STM pozwala na płynne, niemal bezgłośne ustawianie ostrości podczas nagrywania wideo, a minimalna odległość ostrzenia wynosząca 13 cm umożliwia kreatywną zabawę perspektywą z niewielkiej odległości od tematu.

Obiektyw Canon RF 16 mm f/2.8 STM - cena i dostępność

Nowy obiektyw Canon RF 16 mm f/2.8 STM to model budżetowy. Ma pojawić się na rynku już na początku października w cenie 1 609.99 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui nie zwalnia tempa. Po budżetowych anamorficznych konstrukcjach do kamer Super 35 (APS-C) przyszła kolej na pełną klatkę. W zależności od używanego aparatu,...
6
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Powiązane artykuły