Panasonic. Leica DG Vario-Sumilux 25-50 mm f/1.7 Asph. - jasny zoom do bezlusterkowców Mikro 4/3

Autor: Krzysztof Mularczyk

8 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy jasny zoom do aparatów systemu Mikro 4/3 wprowadza na rynek Panasonic. Leica DG Vario-Sumilux 25-50 mm f/1.7 Asph. będzie odpowiednikiem pełnoklatkowego obiektywu 50-100 o stałej jasności f/1.7.

Panasonic zaprezentował nowy obiektyw do systemu Mikro 4/3. Leica DG Vario-Sumilux 25-50 mm f/1.7 Asph. to bardzo jasny zoom, który oferuje pełnoklatkowy odpowiednik zakresu 50-100 mm. Będzie to więc wszechstronny obiektyw do ujęć portretowych, który - według producenta - doskonale sprawdzi się także podczas filmowania.

Konstrukcja zaprojektowana do zdjęć i filmów

Układ optyczny składa się z 16 elementów ustawionych w 11 grupach. Wśród soczewek znajduje się element asferyczny oraz 3 elementy ED. Dzięki takiej konstrukcji Leica DG Vario-Sumilux 25-50 mm f/1.7 Asph. ma oferować doskonałą jakość obrazu, a jednocześnie dosyć małe rozmiary i wagę na poziomie 645 g.

Z myślą o wygodnym filmowaniu zaprojektowano bezstopniowy pierścień przysłony i przełączany na liniowe ostrzenie ręczne pierścień ostrości. Szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości ma gwarantować autofokus. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 28 cm (31 cm w zakresie tele), co przekłada się na powiększenie 0.42x dla pełnoklatkowego odpowiednika.

Konstrukcja obiektywu jest solidnie wykonana i uszczelniona przed kurzem i wilgocią. Rozmiar filtra wynosi 77 mm.

Leica DG Vario-Sumilux 25-50 mm f/1.7 Asph. - cena i dostępność

Nowy obiektyw Leica Leica DG Vario-Sumilux 25-50 mm f/1.7 Asph. będzie dostępny w sierpniu w cenie około 1800 dolarów, czyli u nas zapewne ponad 7000 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11