Tokina publikuje uaktualniony harmonogram nowych obiektywów na najbliższe 2 lata

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jakie obiektywy firmy Tokina zobaczymy w najbliższym czasie? Mimo globalnych problemów z podzespołami, producent optyki zapewnia, że w tym roku wprowadzi na rynek 7 nowych modeli.

Firma Tokina udostępniła tzw. “mapę drogową” na lata 2021-2022. W publikacji przedstawiono szczegółową linię produktów na rok 2021 z uaktualnionymi datami premiery oraz wstępny harmonogram na przyszły rok. Daty tegorocznych premier zostały nieco poprzesuwane. Powód opóźnień firma tłumaczy niestabilną sytuacją na rynku materiałów i komponentów elektronicznych.

W tym roku Tokina zaprezentuje 7 nowych obiektywów

Jeszcze w tym roku Tokina planuje wypuścić 6 obiektywów dla Sony-E (APS-C) i Fujifilm X. Planowany na wiosnę tego roku model 56 mm f/1.4 do Fujifilm ma być zaprezentowany latem. Z kolei trzy jasne stałki do Sony E, a mianowicie 23, 33 i 56 mm o świetle f/1.4 zamiast latem pojawią się jesienią.

Zimą natomiast planowane są jeszcze dwie premiery z tymi mocowaniami. Mają być to dwie stałki, jedna ultraszeroka, druga standardowa.

Również zimą ma być też wprowadzony do sprzedaży lustrzany teleobiektyw 500 mm f/8 Reflex MF. Będzie to model pełnoklatkowy na mocowaniach Nikon F i Z, Canon EF, Sony E, Fujiffilm X oraz Mikro 4/3.

Obiektywy Tokina - plany na rok 2022

O przyszłorocznych nowościach nie mamy już tak szczegółowych informacji. W pierwszej połowie roku zaplanowano premierę ultraszerokokątnej stałki do aparatów pełnoklatkowych. Z kolei w 2 i 3 kwartale powinnismy się spodziewać dwóch szerokokątnych zoomów pod APS-C.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui nie zwalnia tempa. Po budżetowych anamorficznych konstrukcjach do kamer Super 35 (APS-C) przyszła kolej na pełną klatkę. W zależności od używanego aparatu,...
6
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Powiązane artykuły