Tokina publikuje uaktualniony harmonogram nowych obiektywów na najbliższe 2 lata

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jakie obiektywy firmy Tokina zobaczymy w najbliższym czasie? Mimo globalnych problemów z podzespołami, producent optyki zapewnia, że w tym roku wprowadzi na rynek 7 nowych modeli.

Firma Tokina udostępniła tzw. “mapę drogową” na lata 2021-2022. W publikacji przedstawiono szczegółową linię produktów na rok 2021 z uaktualnionymi datami premiery oraz wstępny harmonogram na przyszły rok. Daty tegorocznych premier zostały nieco poprzesuwane. Powód opóźnień firma tłumaczy niestabilną sytuacją na rynku materiałów i komponentów elektronicznych.

W tym roku Tokina zaprezentuje 7 nowych obiektywów

Jeszcze w tym roku Tokina planuje wypuścić 6 obiektywów dla Sony-E (APS-C) i Fujifilm X. Planowany na wiosnę tego roku model 56 mm f/1.4 do Fujifilm ma być zaprezentowany latem. Z kolei trzy jasne stałki do Sony E, a mianowicie 23, 33 i 56 mm o świetle f/1.4 zamiast latem pojawią się jesienią.

Zimą natomiast planowane są jeszcze dwie premiery z tymi mocowaniami. Mają być to dwie stałki, jedna ultraszeroka, druga standardowa.

Również zimą ma być też wprowadzony do sprzedaży lustrzany teleobiektyw 500 mm f/8 Reflex MF. Będzie to model pełnoklatkowy na mocowaniach Nikon F i Z, Canon EF, Sony E, Fujiffilm X oraz Mikro 4/3.

Obiektywy Tokina - plany na rok 2022

O przyszłorocznych nowościach nie mamy już tak szczegółowych informacji. W pierwszej połowie roku zaplanowano premierę ultraszerokokątnej stałki do aparatów pełnoklatkowych. Z kolei w 2 i 3 kwartale powinnismy się spodziewać dwóch szerokokątnych zoomów pod APS-C.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły