Nikon wstrzymuje produkcję siedmiu obiektywów do lustrzanek

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Spodziewaliśmy się tego. Wszystko wskazuje na to, że Nikon wycofał z produkcji siedem obiektywów z mocowaniem F do lustrzanek pełnoklatkowych i DX

O wstrzymaniu produkcji przez Canona kilkunastu obiektywów do lustrzanek informowaliśmy w kwietniu. Wygląda na to, że podobne działania podejmuje także Nikon.

Na oficjalnej stronie Nikon USA siedem obiektywów z mocowaniem F zostało oznaczonych jako “stary produkt” (old product) - terminem używanym do opisania modeli, które zostały oficjalnie wycofane z produkcji. Wśród nich są modele pełnoklatkowe i do lustrzanek DX:

  • AF-P DX Nikkor 18-55 mm f/3.5-5.6G VR,
  • AF-S Nikkor 16-35 mm f/4G ED VR,
  • AF-S Nikkor 28-300 mm f/3.5-5.6G ED VR,
  • AF-S Nikkor 200 mm f/2G ED VR II,
  • AF-S DX Nikkor 16-80 mm f/2.8-4E ED VR,
  • AF-S DX Nikkor 18-300 mm f/3.5-6.3G ED VR
  • AF-S DX Micro Nikkor 85 mm f/3.5G ED VR.

Jak podaje Nikon Rumors wszystkie siedem obiektywów znajduje się też na liście produktów niedostępnych u głównych dystrybutorów w Stanach Zjednoczonych, jest więc mało prawdopodobne, aby modele te wróciły na półki sklepowe.

Ponieważ zarówno Canon, jak i Nikon koncentrują swoje wysiłki na systemach bezlusterkowych, można się spodziewać, że to dopiero początek i w niedługim czasie do tych modeli będą dołączać kolejne obiektywy.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5
Powiązane artykuły