Fujifilm Fujinon XF 70-300 mm f/4-5.6 R LM - kompaktowy długi zoom w zasięgu portfela

0

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Do systemu Fujifilm X dołącza wreszcie przystępny cenowo zoom o dużym zasięgu.

Najnowszy zoom Fujifilm XF 70-300 F4-5.6 R LM OIS WR to obiektyw, na który w systemie Fujifilm czekało zapewne wielu pasjonatów fotografowania ptaków, samolotów czy dzikiej przyrody. Szkło oferuje nam ekwiwalent 107-457 mm, system optycznej stabilizacji i możliwość współpracy z telekonwerterami w cenie poniżej 4000 zł.

Obiektyw zbudowano w oparciu o 17 elementów w 12 grupach, w tym z jednej soczewki asferycznej i dwóch elementów ED. Całość pozwoli nam na ostrzenie z minimalnej odległości 83 mm.

Otrzymujemy też cichy i szybki liniowy napęd AF, który w pełni współpracować ma z algorytmami śledzenia najnowszych aparatów Fujifilm. Mamy też system optycznej stabilizacji o deklarowanej skuteczności 5,5 EV. W przypadku podłączenia do korpusów X-T4 lub X-S10 ogólna stabilizacja odznaczać ma się jeszcze lepsza wydajnością.

Konstrukcja została także uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami, a dodatkowo może pochwalić się bardzo kompaktową, jak na te możliwości, budową. Szkło mierzy raptem 132,5 x 75 mm przy wadze 580 g.

Cena i dostępność

Obiektyw debiutuje także w rozsądnej cenie. Na rynku europejskim cena oszacowana zostałą na 729 funtów, co w przeliczeniu daje nam ok. 3750 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Obiektyw pojawi się w sprzedaży 18 marca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm.eu.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Obiektywy irix Cine do Canona taniej o 500 zł
Obiektywy irix Cine do Canona taniej o 500 zł
Do 27 czerwca 2021 roku wszystkie kinematograficzne obiektywy Irix z mocowaniami Canon EF i Canon RF można nabyć o 500 zł taniej.
0
0
Lensbaby Obscura - nowe obiektywy pinhole ze zmiennymi efektami
Lensbaby Obscura - nowe obiektywy pinhole ze zmiennymi efektami
Producent obiektywów efektowych Lensbaby znów daje o sobie znać. Tym razem ma do zaoferowania dwa „obiektywy” otworkowe w wariantach 16 i 50 mm.
0
1
Lato z Tamron - zoomy do Sony E taniej o 450 zł, kompaktowe stałki za 999 zł
Lato z Tamron - zoomy do Sony E taniej o 450 zł, kompaktowe stałki za 999 zł
Tamron startuje z letnimi promocjami, które pokochają wszyscy użytkownicy bezlusterkowców Sony. Do 15 sierpnia popularne obiektywy producenta kupimy w bardzo...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)