Fujifilm Fujinon XF 70-300 mm f/4-5.6 R LM - kompaktowy długi zoom w zasięgu portfela

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Do systemu Fujifilm X dołącza wreszcie przystępny cenowo zoom o dużym zasięgu.

Najnowszy zoom Fujifilm XF 70-300 F4-5.6 R LM OIS WR to obiektyw, na który w systemie Fujifilm czekało zapewne wielu pasjonatów fotografowania ptaków, samolotów czy dzikiej przyrody. Szkło oferuje nam ekwiwalent 107-457 mm, system optycznej stabilizacji i możliwość współpracy z telekonwerterami w cenie poniżej 4000 zł.

Obiektyw zbudowano w oparciu o 17 elementów w 12 grupach, w tym z jednej soczewki asferycznej i dwóch elementów ED. Całość pozwoli nam na ostrzenie z minimalnej odległości 83 mm.

Otrzymujemy też cichy i szybki liniowy napęd AF, który w pełni współpracować ma z algorytmami śledzenia najnowszych aparatów Fujifilm. Mamy też system optycznej stabilizacji o deklarowanej skuteczności 5,5 EV. W przypadku podłączenia do korpusów X-T4 lub X-S10 ogólna stabilizacja odznaczać ma się jeszcze lepsza wydajnością.

Konstrukcja została także uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami, a dodatkowo może pochwalić się bardzo kompaktową, jak na te możliwości, budową. Szkło mierzy raptem 132,5 x 75 mm przy wadze 580 g.

Cena i dostępność

Obiektyw debiutuje także w rozsądnej cenie. Na rynku europejskim cena oszacowana zostałą na 729 funtów, co w przeliczeniu daje nam ok. 3750 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Obiektyw pojawi się w sprzedaży 18 marca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie obiekty zoom z funkcją przesuwania osi optycznej. Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift jest przeznaczony dla aparatów APS-C, oferując...
4
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Zhong Yi Optics zaprezentowało najnowszy obiektyw manualny z serii Speedmaster. Szkło zaoferuje nam ekwiwalent ogniskowej 63 mm i mocne rozmycie w bardzo przystępnej cenie.
1
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Venus Optics zapowiada pierwszy w historii obiektyw zmiennoogniskowy z funkcją Shift. Premiera modelu Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift odbędzie się już w poniedziałek.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)