Fujifilm Fujinon XF 70-300 mm f/4-5.6 R LM - kompaktowy długi zoom w zasięgu portfela

Autor: Maciej Luśtyk

27 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Do systemu Fujifilm X dołącza wreszcie przystępny cenowo zoom o dużym zasięgu.

Najnowszy zoom Fujifilm XF 70-300 F4-5.6 R LM OIS WR to obiektyw, na który w systemie Fujifilm czekało zapewne wielu pasjonatów fotografowania ptaków, samolotów czy dzikiej przyrody. Szkło oferuje nam ekwiwalent 107-457 mm, system optycznej stabilizacji i możliwość współpracy z telekonwerterami w cenie poniżej 4000 zł.

Obiektyw zbudowano w oparciu o 17 elementów w 12 grupach, w tym z jednej soczewki asferycznej i dwóch elementów ED. Całość pozwoli nam na ostrzenie z minimalnej odległości 83 mm.

Otrzymujemy też cichy i szybki liniowy napęd AF, który w pełni współpracować ma z algorytmami śledzenia najnowszych aparatów Fujifilm. Mamy też system optycznej stabilizacji o deklarowanej skuteczności 5,5 EV. W przypadku podłączenia do korpusów X-T4 lub X-S10 ogólna stabilizacja odznaczać ma się jeszcze lepsza wydajnością.

Konstrukcja została także uszczelniona przed kurzem i zachlapaniami, a dodatkowo może pochwalić się bardzo kompaktową, jak na te możliwości, budową. Szkło mierzy raptem 132,5 x 75 mm przy wadze 580 g.

Cena i dostępność

Obiektyw debiutuje także w rozsądnej cenie. Na rynku europejskim cena oszacowana zostałą na 729 funtów, co w przeliczeniu daje nam ok. 3750 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Obiektyw pojawi się w sprzedaży 18 marca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
17
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)