Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na co dzień.

Trzeci z zaprezentowanych dzisiaj obiektywów z nowej serii Sigma I ma dosyć mało popularną ogniskową, która bardziej kojarzona jest z modelami makro. Tymczasem model Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary zaprojektowano z myślą o codziennym zastosowaniu. Może spodobać się osobom, którym standardowe 50 mm nie wystarcza, bo częściej szukają bardziej skompresowanych, ciaśniejszych kadrów. Dla przykładu, jeśli używasz obiektywu 24-70 mm i większość Twoich zdjęć wykonujesz przy maksymalnym zoomie, Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary to z pewnością obiektyw dla Ciebie.

Jest solidnie wykonany i uszczelniony, tak jak zaprezentowane dzisiaj modele Sigma 35 mm f/2 DG DN i Sigma 24 mm f/3.5 DG DN. Ma w całości metalowy tubus i mosiężny bagnet, ale to nadal poręczny model, który waży 405 g.

Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów ustawionych w 9 grupach, a wśród nich znajduje się 1 soczewka SLD i 2 asferyczne. Producent zapewnia o najwyższej jakości obrazu i plastycznym efekcie bokeh, gwarantującym udane portrety. Ostrzy od 55 cm.

Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - pobierz sample

Producent udostępnił już pierwsze zdjęcia przykładowe wykonane nowym obiektywem i aparatami Sony A9 oraz A7R IV. Kliknij “Pobierz”, aby wyświetlić zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - cena obiektywu i dostępność

Obiektyw będzie kosztować 3190 zł. Wejdzie do sprzedaży 2 stycznia 2021 roku na mocowaniach Sony E i L-Mount. W zestawie znajduje się nowy magnetyczny dekielek oraz metalowa osłona przeciwsłoneczna.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0