Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na co dzień.

Trzeci z zaprezentowanych dzisiaj obiektywów z nowej serii Sigma I ma dosyć mało popularną ogniskową, która bardziej kojarzona jest z modelami makro. Tymczasem model Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary zaprojektowano z myślą o codziennym zastosowaniu. Może spodobać się osobom, którym standardowe 50 mm nie wystarcza, bo częściej szukają bardziej skompresowanych, ciaśniejszych kadrów. Dla przykładu, jeśli używasz obiektywu 24-70 mm i większość Twoich zdjęć wykonujesz przy maksymalnym zoomie, Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary to z pewnością obiektyw dla Ciebie.

Jest solidnie wykonany i uszczelniony, tak jak zaprezentowane dzisiaj modele Sigma 35 mm f/2 DG DN i Sigma 24 mm f/3.5 DG DN. Ma w całości metalowy tubus i mosiężny bagnet, ale to nadal poręczny model, który waży 405 g.

Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów ustawionych w 9 grupach, a wśród nich znajduje się 1 soczewka SLD i 2 asferyczne. Producent zapewnia o najwyższej jakości obrazu i plastycznym efekcie bokeh, gwarantującym udane portrety. Ostrzy od 55 cm.

Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - pobierz sample

Producent udostępnił już pierwsze zdjęcia przykładowe wykonane nowym obiektywem i aparatami Sony A9 oraz A7R IV. Kliknij “Pobierz”, aby wyświetlić zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - cena obiektywu i dostępność

Obiektyw będzie kosztować 3190 zł. Wejdzie do sprzedaży 2 stycznia 2021 roku na mocowaniach Sony E i L-Mount. W zestawie znajduje się nowy magnetyczny dekielek oraz metalowa osłona przeciwsłoneczna.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wakacyjne rabaty na obiektywy Sony - taniej do 1500 zł
Wakacyjne rabaty na obiektywy Sony - taniej do 1500 zł
Sony startuje z kolejną świetną promocją na optykę. Tym razem, do końca sierpnia, oprócz cashbacku, otrzymamy też dodatkowy rabat, który sięgnie nawet 1500 zł. W akcji...
3
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
7