Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na co dzień.

Trzeci z zaprezentowanych dzisiaj obiektywów z nowej serii Sigma I ma dosyć mało popularną ogniskową, która bardziej kojarzona jest z modelami makro. Tymczasem model Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary zaprojektowano z myślą o codziennym zastosowaniu. Może spodobać się osobom, którym standardowe 50 mm nie wystarcza, bo częściej szukają bardziej skompresowanych, ciaśniejszych kadrów. Dla przykładu, jeśli używasz obiektywu 24-70 mm i większość Twoich zdjęć wykonujesz przy maksymalnym zoomie, Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary to z pewnością obiektyw dla Ciebie.

Jest solidnie wykonany i uszczelniony, tak jak zaprezentowane dzisiaj modele Sigma 35 mm f/2 DG DN i Sigma 24 mm f/3.5 DG DN. Ma w całości metalowy tubus i mosiężny bagnet, ale to nadal poręczny model, który waży 405 g.

Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów ustawionych w 9 grupach, a wśród nich znajduje się 1 soczewka SLD i 2 asferyczne. Producent zapewnia o najwyższej jakości obrazu i plastycznym efekcie bokeh, gwarantującym udane portrety. Ostrzy od 55 cm.

Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - pobierz sample

Producent udostępnił już pierwsze zdjęcia przykładowe wykonane nowym obiektywem i aparatami Sony A9 oraz A7R IV. Kliknij “Pobierz”, aby wyświetlić zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - cena obiektywu i dostępność

Obiektyw będzie kosztować 3190 zł. Wejdzie do sprzedaży 2 stycznia 2021 roku na mocowaniach Sony E i L-Mount. W zestawie znajduje się nowy magnetyczny dekielek oraz metalowa osłona przeciwsłoneczna.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych stałek
Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych...
Użytkownicy bezlusterkowców Nikona otrzymują jedną z najlepszych wiadomości od inauguracji systemu. Już niebawem w ofercie mocowania Z pojawi się 6 jasnych i...
8
0
Zenitar 2/35, Zenitar 1.5/50, Zenitar 2.8/60 Macro i Selena 1.9/58 - nowe obiektywy Made in Russia
Zenitar 2/35, Zenitar 1.5/50, Zenitar 2.8/60 Macro i Selena 1.9/58 - nowe obiektywy Made in Russia
Zapowiadane w zeszłym roku obiektywy rosyjskiej firmy Zenit weszły do sprzedaży. To cztery ciekawe konstrukcje do lustrzanek Canon i Nikon oraz do bezlusterkowców Sony
10
11
Nikon wstrzymuje  produkcję siedmiu obiektywów do lustrzanek
Nikon wstrzymuje produkcję siedmiu obiektywów do lustrzanek
Spodziewaliśmy się tego. Wszystko wskazuje na to, że Nikon wycofał z produkcji siedem obiektywów z mocowaniem F do lustrzanek pełnoklatkowych i DX
40
0