Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.

Wśród trzech zaprezentowanych dzisiaj obiektywów do pełnoklatkowych bezlusterkowców, model Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary może okazać się najbardziej popularnym. To stałoogniskowy model o klasycznej ogniskowej 35 mm i przyzwoitej jasności f/2.

Konstrukcja optyczna obiektywu Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary opiera się na 10 elementach ustawionych w 9 grupach. Za rozmycie tła po przymknięciu przysłony odpowiada 9-listkowa przysłona, a za kontrolę odblasków i kontrast powłoki Super Multi-Layer Coating.

Obudowa ma być równie solidna, jak pozostałych zaprezentowanych dziś dwóch modeli. Seria nowych stałek ma bazować na technologii wykorzystywanej przy produkcji obiektywów z serii Sigma Cine, więc liczymy na naprawdę wytrzymałe konstrukcje. Mimo to Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to dość lekkie szkło, które waży 325 g.

Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - pobierz sample

Producent udostępnił już pierwsze zdjęcia przykładowe wykonane nowym obiektywem i aparatami Sony A9 oraz A7R IV. Kliknij “Pobierz”, aby wyświetlić zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - cena i dostępność

Obiektyw będzie kosztować 2790 zł. Wejdzie do sprzedaży 2 stycznia 2021 roku na mocowaniach Sony E i L-Mount. W zestawie znajduje się nowy magnetyczny dekielek oraz metalowa osłona przeciwsłoneczna.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Lato z Tamron - zoomy do Sony E taniej o 450 zł, kompaktowe stałki za 999 zł
Lato z Tamron - zoomy do Sony E taniej o 450 zł, kompaktowe stałki za 999 zł
Tamron startuje z letnimi promocjami, które pokochają wszyscy użytkownicy bezlusterkowców Sony. Do 15 sierpnia popularne obiektywy producenta kupimy w bardzo...
0
0
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0