Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Sigma prezentuje pełnoklatkowe obiektywy do bezlusterkowców z nowej serii Sigma I. Mają być to kompaktowe stałki klasy premium. Pierwszym jest szerokokątny model Sigma 24 mm f/3.5 DG DN z linii Contemporary.

Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary to wytrzymała i stylowa konstrukcja. W pełni metalowa obudowa o wysokiej wytrzymałości i ergonomii to cecha charakterystyczna nowej linii Sigma I, która czerpie z technologii wykorzystywanej przy produkcji wysokiej klasy obiektywów kinematograficznych Sigma Cine.

Nowy obiektyw Sigma to szeroki kąt w dobrej cenie

Najnowszy szerokokątny model 24 mm f/3.5 DG DN ostrzy już z odległości od 10 cm, oferując maksymalne powiększenie 1:2. Składa się z 10 elementów ustawionych w 8 grupach. Wśród nich znajduje się jedna soczewka SLD oraz 3 asferyczne.

W obiektywie znajduje się także 9-listkowa przysłona, uszczelka przy mosiężnym bagnecie i metalowa osłona przeciwsłoneczna. Ponadto autofokus obiektywu jest kompatybilny z funkcją wykrywania oka i korektami optyki w korpusie aparatu.

Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - sample

Producent udostępnił już pierwsze zdjęcia przykładowe wykonane nowym obiektywem i aparatami Sony A7R IV i Sigma fp . Kliknij “Pobierz”, aby wyświetlić zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - cena i dostępność

Obiektyw będzie kosztować 2390 zł. Wejdzie do sprzedaży 29 stycznia 2021 roku na mocowaniach Sony E i L-Mount. W zestawie znajduje się nowy magnetyczny dekielek oraz metalowa osłona przeciwsłoneczna.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica prezentuje popularny zoom 24-70 mm, który wzbogaca ofertę systemu L-Mount (Leica, Panasonic, Sigma) i obiecuje stać się idealnym kompanem dla bezlusterkowych...
4
0
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Na rynku debiutuje długo oczekiwana linia Argus, wśród której znajdziemy jasne manualne obiektywy stałoogniskowe do współczesnych bezlusterkowców. Na początek...
2
2
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 to jeden z najszerszych obiektywów szerokokątnych na rynku, który obiecuje profesjonalne rezultaty w przystępnej cenie. Sprawdziliśmy, jak wypada w...
9
1