Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Listopad 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG DN i 65 mm f/2 DG DN.

Niedawno Sigma poinformowała, że na najbliższy poniedziałek firma przygotowała szereg premier. Wygląda na to, że już wiemy co to będzie. Serwisy „plotkarskie” udostępniły bowiem zdjęcia, jak i częściowe specyfikacje nadchodzących modeli.

Nadchodzące obiektywy to przede wszystkim kompaktowa budowa, ale nie wygląda na to, by producent oszczędzał na jakości

Tym razem Sigma stawia przede wszystkim na przystępne rozmiary i wygodę. Na rynku zadebiutować mają bowiem trzy obiektywy, które swoją konstrukcją nawiązywać będą do pokazanego wraz z aparatem Sigma fp modelu Sigma 45 mm f/2.8 DG DN Contemporary. Nie będą to więc szkła specjalnie jasne, ale na tyle małe byśmy mogli zabrać je wszędzie ze sobą. Wszystkie cztery obiektywy wchodzić mają w skład nowej linii I Series.

No dobrze, ale z czym dokładnie będziemy mieć do czynienia? Materiały, które wyciekły do sieci pokazują obiekty Sigma 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG DN i 65 mm f/2 DG DN. Udostępniono też częściową specyfikację modelu 24 mm.

Wygląda na to, że choć obiektywy nie będą superjasne, to i tak będą miały nam do zaoferowania dobrą optykę i wysoką jakość wykonania. Konstrukcja 24 mm miała zostać uszczelniona, a w jej układzie optycznym wykorzystano aż 3 soczewki asferyczne i jedną soczewkę SLD. Do tego możemy liczyć na zaawansowane powłoki antyrefleksyjne, pełną kompatybilność z najnowszymi układami AF i systemami korekcji wad optycznych w aparatach, a także mocowany na magnes dekielek i fizyczny pierścień przysłony.

Cena i dostępność

Jak na razie cena nadchodzących obiektywów pozostaje zagadką, ale jeśli jakimkolwiek wyznacznikiem ma być obecny już na rynku model 45 mm f/2.8, należałoby spodziewać się pułapu cenowego na poziomie 2000-3000 zł.

Czy Sigma ma dla nas jeszcze jakąś niespodziankę? O tym przekonamy się już we wtorek , 1 grudnia. Premiery będzie można oglądać na żywo podczas transmisji online.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photorumors.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8
Powiązane artykuły