Pergear 35 mm f/1.2 - tani ekwiwalent jasnej 50-tki do aparatów APS-C

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński ma nową propozycję dla osób, które chcą jak najniższym kosztem rozbudować arsenał obiektywów do bezlusterkowców z matrycą APS-C. Kosztuje raptem 400 zł.

Wszyscy, którzy zaczynają przygodę z bardziej świadomą fotografią stają w końcu przez koniecznością wyboru obiektywu, który pozwoli na coś więcej niż kitowy zoom. I tu zwykle zaczynają się schody, bo okazuje się, że ciekawe systemowe obiektywy kosztują często tyle co sam aparat (a nieraz i dużo więcej).

Manualna jasna stałka na każdą kieszeń

Ciekawą alternatywą pozostają konstrukcje manualne firm trzecich. W tym temacie od pewnego czasu przodują Chińczycy, którzy oferują ciekawe konstrukcje w bardzo konkurencyjnych cenach. Kolejną tego typu propozycją jest kierowane do użytkowników aparatów APS-C szkło Pergear 35 mm f/1.2, które zaoferuje im ewkiwalent ogniskowej 50 mm.

Układ optyczny obiektywu zbudowano na bazie 6 soczewek w 5 grupach, które pozwolą nam na ostrzenie już z odległości 25 cm. Do tego 10-listkowa przysłona o zaokrąglonych listkach, która zapewnić ma nam przyjemną reprodukcję nieostrości nawet po mocniejszym domknięciu (maksymalnie fo f/22).

Sam obiektyw jest też lekki i kompaktowy - mierzy jedyne 48 x 53 mm przy wadze 210 g. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 43 mm. Należy jedynie brac pod uwagę, że jest to obiektyw bez jakiejkolwiek elektroniki. Będziemy więc musieli fotografować w pełnym manualu.

Cena i dostępność

I choć po optyce zapewna nie ma co spodziewać się cudów, zaletą nowego obiektywu jest jego cena. Szkło wyceniono bowiem na 109 dolarów, czyli około 405 zł. Przy uwzględnieniu podatków cena wzrośnie zapewne do okolic 500 zł, ale to nadal atrakcyjna kwota. Aktualnie szkło możemy kupić za pośrednictwem producenta w promocyjnej cenie 99 dolarów.

Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami Nikon Z, Fujifilm X, Sony E, Canon EOS-M i Mikro Cztery Trzecie (w tym wypadku otrzymamy ekwiwalent ogniskowej 70 mm).

Na razie nie wiemy czy i w jakiej cenie szkło pojawi się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pergear.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)