Pergear 35 mm f/1.2 - tani ekwiwalent jasnej 50-tki do aparatów APS-C

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński ma nową propozycję dla osób, które chcą jak najniższym kosztem rozbudować arsenał obiektywów do bezlusterkowców z matrycą APS-C. Kosztuje raptem 400 zł.

Wszyscy, którzy zaczynają przygodę z bardziej świadomą fotografią stają w końcu przez koniecznością wyboru obiektywu, który pozwoli na coś więcej niż kitowy zoom. I tu zwykle zaczynają się schody, bo okazuje się, że ciekawe systemowe obiektywy kosztują często tyle co sam aparat (a nieraz i dużo więcej).

Manualna jasna stałka na każdą kieszeń

Ciekawą alternatywą pozostają konstrukcje manualne firm trzecich. W tym temacie od pewnego czasu przodują Chińczycy, którzy oferują ciekawe konstrukcje w bardzo konkurencyjnych cenach. Kolejną tego typu propozycją jest kierowane do użytkowników aparatów APS-C szkło Pergear 35 mm f/1.2, które zaoferuje im ewkiwalent ogniskowej 50 mm.

Układ optyczny obiektywu zbudowano na bazie 6 soczewek w 5 grupach, które pozwolą nam na ostrzenie już z odległości 25 cm. Do tego 10-listkowa przysłona o zaokrąglonych listkach, która zapewnić ma nam przyjemną reprodukcję nieostrości nawet po mocniejszym domknięciu (maksymalnie fo f/22).

Sam obiektyw jest też lekki i kompaktowy - mierzy jedyne 48 x 53 mm przy wadze 210 g. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 43 mm. Należy jedynie brac pod uwagę, że jest to obiektyw bez jakiejkolwiek elektroniki. Będziemy więc musieli fotografować w pełnym manualu.

Cena i dostępność

I choć po optyce zapewna nie ma co spodziewać się cudów, zaletą nowego obiektywu jest jego cena. Szkło wyceniono bowiem na 109 dolarów, czyli około 405 zł. Przy uwzględnieniu podatków cena wzrośnie zapewne do okolic 500 zł, ale to nadal atrakcyjna kwota. Aktualnie szkło możemy kupić za pośrednictwem producenta w promocyjnej cenie 99 dolarów.

Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami Nikon Z, Fujifilm X, Sony E, Canon EOS-M i Mikro Cztery Trzecie (w tym wypadku otrzymamy ekwiwalent ogniskowej 70 mm).

Na razie nie wiemy czy i w jakiej cenie szkło pojawi się na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pergear.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)