Irix zapowiada nowy obiektyw

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Już niebawem, do rodziny obiektywów Irix dołączy nowy model. Czego możemy się spodziewać?

Irix sukcesywnie powiększa ofertę swoich manualnych obiektywów. Oprócz szkieł fotograficznych, równolegle rozwijana jest także linia optyki kinematograficznej, a ostatnio obydwie linie wzbogacił długo oczekiwany model 45 mm f/1.4. Teraz producent wypuszcza kolejny teaser i zapowiada kolejny model. Co to może być? Zobaczcie sami.

No dobra, filmik nie należy do najbardziej emocjonujących, nic też prawie nie pokazuje, ale wprawne oko wyłapie pewien szczegół, który zdradza z jakim typem obiektywu będziemy mieli prawdopodobnie do czynienia.

Na 99% będzie to obiektyw filmowy

W pewnym momencie, pod płachtą przykrywającą obiektyw widoczne jest małe mocowanie statywowe oraz niebieski pierścień, charakterystyczny dla linii szkieł filmowych. Naturalnie nasuwa się podejrzenie, że będzie to filmowa wersja modelu 15 mm f/2.4, który do tej pory nie znalazł jeszcze swojego odpowiednika w linii Cine.

Z drugiej strony wydaje się, że producent ostatnimi czasy traktuje serię filmową z większym priorytetem. Przykładem może być chociażby wspomniany model o ogniskowej 45 mm, który pojawił się najpierw w serii Cine, a dopiero ponad pół roku później wzbogacił ofertę szkieł fotograficznych.

Kiedy premiera?

Być może więc tym razem otrzymamy obiektyw oferujący ogniskową z bardziej standardowego dla filmowców zakresu niż dotychczas? O tym przekonamy się zapewne już niebawem. Jak na razie producent nie zdradza jednak orientacyjnej daty premiery. Jeśli jednak mielibyśmy kierować się poprzednimi zapowiedziami producenta, od oficjalnej premiery dzielą nas co najwyżej tygodnie.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canonowską lustrzankową 50-tkę, określaną często mianem „plastik-fantastik” znają chyba wszyscy. Teraz wreszcie konstrukcja zawitać ma także do bezlusterkowego systemu...
15
0
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Powiązane artykuły