Irix zapowiada nowy obiektyw

Autor: Maciej Luśtyk

22 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Już niebawem, do rodziny obiektywów Irix dołączy nowy model. Czego możemy się spodziewać?

Irix sukcesywnie powiększa ofertę swoich manualnych obiektywów. Oprócz szkieł fotograficznych, równolegle rozwijana jest także linia optyki kinematograficznej, a ostatnio obydwie linie wzbogacił długo oczekiwany model 45 mm f/1.4. Teraz producent wypuszcza kolejny teaser i zapowiada kolejny model. Co to może być? Zobaczcie sami.

No dobra, filmik nie należy do najbardziej emocjonujących, nic też prawie nie pokazuje, ale wprawne oko wyłapie pewien szczegół, który zdradza z jakim typem obiektywu będziemy mieli prawdopodobnie do czynienia.

Na 99% będzie to obiektyw filmowy

W pewnym momencie, pod płachtą przykrywającą obiektyw widoczne jest małe mocowanie statywowe oraz niebieski pierścień, charakterystyczny dla linii szkieł filmowych. Naturalnie nasuwa się podejrzenie, że będzie to filmowa wersja modelu 15 mm f/2.4, który do tej pory nie znalazł jeszcze swojego odpowiednika w linii Cine.

Z drugiej strony wydaje się, że producent ostatnimi czasy traktuje serię filmową z większym priorytetem. Przykładem może być chociażby wspomniany model o ogniskowej 45 mm, który pojawił się najpierw w serii Cine, a dopiero ponad pół roku później wzbogacił ofertę szkieł fotograficznych.

Kiedy premiera?

Być może więc tym razem otrzymamy obiektyw oferujący ogniskową z bardziej standardowego dla filmowców zakresu niż dotychczas? O tym przekonamy się zapewne już niebawem. Jak na razie producent nie zdradza jednak orientacyjnej daty premiery. Jeśli jednak mielibyśmy kierować się poprzednimi zapowiedziami producenta, od oficjalnej premiery dzielą nas co najwyżej tygodnie.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma prezentuje drugą generację standardowego reporterskiego zoomu do aparatów bezusterkowych Sony E i L-Mount. Nowa Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II Art to usprawnienia w każdym...
12
Powiązane artykuły