Irix zapowiada nowy obiektyw

0
Maciej Luśtyk
22 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Już niebawem, do rodziny obiektywów Irix dołączy nowy model. Czego możemy się spodziewać?

Irix sukcesywnie powiększa ofertę swoich manualnych obiektywów. Oprócz szkieł fotograficznych, równolegle rozwijana jest także linia optyki kinematograficznej, a ostatnio obydwie linie wzbogacił długo oczekiwany model 45 mm f/1.4. Teraz producent wypuszcza kolejny teaser i zapowiada kolejny model. Co to może być? Zobaczcie sami.

No dobra, filmik nie należy do najbardziej emocjonujących, nic też prawie nie pokazuje, ale wprawne oko wyłapie pewien szczegół, który zdradza z jakim typem obiektywu będziemy mieli prawdopodobnie do czynienia.

Na 99% będzie to obiektyw filmowy

W pewnym momencie, pod płachtą przykrywającą obiektyw widoczne jest małe mocowanie statywowe oraz niebieski pierścień, charakterystyczny dla linii szkieł filmowych. Naturalnie nasuwa się podejrzenie, że będzie to filmowa wersja modelu 15 mm f/2.4, który do tej pory nie znalazł jeszcze swojego odpowiednika w linii Cine.

Z drugiej strony wydaje się, że producent ostatnimi czasy traktuje serię filmową z większym priorytetem. Przykładem może być chociażby wspomniany model o ogniskowej 45 mm, który pojawił się najpierw w serii Cine, a dopiero ponad pół roku później wzbogacił ofertę szkieł fotograficznych.

Kiedy premiera?

Być może więc tym razem otrzymamy obiektyw oferujący ogniskową z bardziej standardowego dla filmowców zakresu niż dotychczas? O tym przekonamy się zapewne już niebawem. Jak na razie producent nie zdradza jednak orientacyjnej daty premiery. Jeśli jednak mielibyśmy kierować się poprzednimi zapowiedziami producenta, od oficjalnej premiery dzielą nas co najwyżej tygodnie.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 85 mm f/1.8 FE Mark II - nowa, lżejsza konstrukcja
Viltrox AF 85 mm f/1.8 FE Mark II - nowa, lżejsza konstrukcja
Producent niedrogich szkieł do systemów Sony E i Fujifilm X powraca z odświeżoną portretówką.
0
1
Canon rusza z cashbackiem na obiektywy - do 1380 zł zwrotu
Canon rusza z cashbackiem na obiektywy - do 1380 zł zwrotu
W ramach, najnowszych letnich promocji Canon, poszczególne modele obiektywów będziemy mogli kupić sporo taniej. W ofercie zarówno szkła EF jak i RF.
13
0
Tamron zapowiada nowy, tajemniczy zoom do Sony E
Tamron zapowiada nowy, tajemniczy zoom do Sony E
Do popularnej linii przystępnych cenowo obiektywów Tamrona z mocowaniem Sony E już niebawem dołączy nowy model. Co otrzymamy tym razem?
6
0
Powiązane artykuły