Irix zapowiada nowy obiektyw

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Już niebawem, do rodziny obiektywów Irix dołączy nowy model. Czego możemy się spodziewać?

Irix sukcesywnie powiększa ofertę swoich manualnych obiektywów. Oprócz szkieł fotograficznych, równolegle rozwijana jest także linia optyki kinematograficznej, a ostatnio obydwie linie wzbogacił długo oczekiwany model 45 mm f/1.4. Teraz producent wypuszcza kolejny teaser i zapowiada kolejny model. Co to może być? Zobaczcie sami.

No dobra, filmik nie należy do najbardziej emocjonujących, nic też prawie nie pokazuje, ale wprawne oko wyłapie pewien szczegół, który zdradza z jakim typem obiektywu będziemy mieli prawdopodobnie do czynienia.

Na 99% będzie to obiektyw filmowy

W pewnym momencie, pod płachtą przykrywającą obiektyw widoczne jest małe mocowanie statywowe oraz niebieski pierścień, charakterystyczny dla linii szkieł filmowych. Naturalnie nasuwa się podejrzenie, że będzie to filmowa wersja modelu 15 mm f/2.4, który do tej pory nie znalazł jeszcze swojego odpowiednika w linii Cine.

Z drugiej strony wydaje się, że producent ostatnimi czasy traktuje serię filmową z większym priorytetem. Przykładem może być chociażby wspomniany model o ogniskowej 45 mm, który pojawił się najpierw w serii Cine, a dopiero ponad pół roku później wzbogacił ofertę szkieł fotograficznych.

Kiedy premiera?

Być może więc tym razem otrzymamy obiektyw oferujący ogniskową z bardziej standardowego dla filmowców zakresu niż dotychczas? O tym przekonamy się zapewne już niebawem. Jak na razie producent nie zdradza jednak orientacyjnej daty premiery. Jeśli jednak mielibyśmy kierować się poprzednimi zapowiedziami producenta, od oficjalnej premiery dzielą nas co najwyżej tygodnie.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica prezentuje popularny zoom 24-70 mm, który wzbogaca ofertę systemu L-Mount (Leica, Panasonic, Sigma) i obiecuje stać się idealnym kompanem dla bezlusterkowych...
4
0
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Na rynku debiutuje długo oczekiwana linia Argus, wśród której znajdziemy jasne manualne obiektywy stałoogniskowe do współczesnych bezlusterkowców. Na początek...
2
2
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 to jeden z najszerszych obiektywów szerokokątnych na rynku, który obiecuje profesjonalne rezultaty w przystępnej cenie. Sprawdziliśmy, jak wypada w...
9
1
Powiązane artykuły