Samyang AF 45 mm f/1.8 FE od dziś dostępny w sprzedaży

0
Michał Chrzanowski
6 Czerwiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Wyjątkowo kompaktowy obiektyw o dużych możliwościach - tak można określić Samyanga AF 45 mm f/1.8 FE. Obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony jest już dostępny w sprzedaży.

Oferta obiektywów Samyang do pełnoklatkowego systemu Sony wygląda coraz bardziej okazale. W połowie ubiegłego miesiąca firma zaprezentowała swoje kolejne dzieło - stałkę AF 45 mm f/1.8 FE, która ma oferować „ponadprzeciętną ostrość i aksamitne rozmycie nieostrości.“ Teraz obiektyw ten właśnie trafił do polskiej sprzedaży.

Optyka bez kompromisów

Układ optyczny zapewnia maksymalne powiększenie 1:8.3 oraz kąt widzenia 53 stopni, co zdaniem producenta ma doskonale odzwierciedlać pole widzenia ludzkiego oka. We wnętrzu najnowszej stałki Samyanga znajdziemy układ optyczny składający się z 7 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach. Wśród nich znajdziemy 2 elementy asferyczne, a jeden wykonany został ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Dzięki temu rozdzielczość i jakość obrazu powinny stać na wysokim poziomie. Mamy też powłoki UMC, które zadbają o zminimalizowanie odbić światła i flar.

Z kolei za plastykę ma odpowiadać 9-listkowa przysłona o nominalnym otworze f/1.8 (obiektyw domkniemy do f/22), co przy fotografowaniu z minimalnej odległości ogniskowania 45 cm może zagwarantować przyjemne rozmycie dalszego planu oraz relatywnie okrągły efekt bokeh. Natomiast fotografowanie szybko poruszających się obiektów (nawet w trudnych warunkach) będzie w stanie zapewnić szybki i precyzyjny napęd autofokusa STM.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność

Podobnie jak wcześniejsze konstrukcje producenta z tej serii, model Samyang AF 45 mm f/1.8 FE jest wyjątkowo kompaktowy - jego wymiary to jedyne 61,8 x 49 mm przy wadze 162 g. Obiektyw jest od dziś dostępny w polskiej sprzedaży i został wyceniony na 1699 zł.

Specyfikacja

Nazwa Samyang AF 45 mm f/1.8 FE
Producent Samyang
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Sony FE
Ogniskowa 45 mm
Pierścień przysłony nie
Tryb bezstopniowy przysłony nie
Układ optyczny 7 elementów / 6 grup
Wewnętrzne ogniskowanie tak
Pole widzenia 52.3°
Maksymalne powiększenie 1:8.3
Minimalna odległość ogniskowania 45 cm
Tryb makro nie
Średnica filtra 49 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus tak
Manualne doostrzanie tak
Mechanizm autofokusa silnik liniowy STM
Stabilizacja nie
Obudowa metal
Skala odległości nie
Przycisk funkcyjny nie
Mocowanie statywowe nie
Wymiary 56.1 x 61.8 mm
Waga 162 g
Akcesoria dwa dekielki
Cena w dniu premiery 1700 zł

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
3
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
0
Powiązane artykuły