Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samyang AF 45 mm f/1.8 FE od dziś dostępny w sprzedaży

0

Autor: Michał Chrzanowski

6 Czerwiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Wyjątkowo kompaktowy obiektyw o dużych możliwościach - tak można określić Samyanga AF 45 mm f/1.8 FE. Obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony jest już dostępny w sprzedaży.

Oferta obiektywów Samyang do pełnoklatkowego systemu Sony wygląda coraz bardziej okazale. W połowie ubiegłego miesiąca firma zaprezentowała swoje kolejne dzieło - stałkę AF 45 mm f/1.8 FE, która ma oferować „ponadprzeciętną ostrość i aksamitne rozmycie nieostrości.“ Teraz obiektyw ten właśnie trafił do polskiej sprzedaży.

Optyka bez kompromisów

Układ optyczny zapewnia maksymalne powiększenie 1:8.3 oraz kąt widzenia 53 stopni, co zdaniem producenta ma doskonale odzwierciedlać pole widzenia ludzkiego oka. We wnętrzu najnowszej stałki Samyanga znajdziemy układ optyczny składający się z 7 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach. Wśród nich znajdziemy 2 elementy asferyczne, a jeden wykonany został ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Dzięki temu rozdzielczość i jakość obrazu powinny stać na wysokim poziomie. Mamy też powłoki UMC, które zadbają o zminimalizowanie odbić światła i flar.

Z kolei za plastykę ma odpowiadać 9-listkowa przysłona o nominalnym otworze f/1.8 (obiektyw domkniemy do f/22), co przy fotografowaniu z minimalnej odległości ogniskowania 45 cm może zagwarantować przyjemne rozmycie dalszego planu oraz relatywnie okrągły efekt bokeh. Natomiast fotografowanie szybko poruszających się obiektów (nawet w trudnych warunkach) będzie w stanie zapewnić szybki i precyzyjny napęd autofokusa STM.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność

Podobnie jak wcześniejsze konstrukcje producenta z tej serii, model Samyang AF 45 mm f/1.8 FE jest wyjątkowo kompaktowy - jego wymiary to jedyne 61,8 x 49 mm przy wadze 162 g. Obiektyw jest od dziś dostępny w polskiej sprzedaży i został wyceniony na 1699 zł.

Specyfikacja

Nazwa Samyang AF 45 mm f/1.8 FE
Producent Samyang
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Sony FE
Ogniskowa 45 mm
Pierścień przysłony nie
Tryb bezstopniowy przysłony nie
Układ optyczny 7 elementów / 6 grup
Wewnętrzne ogniskowanie tak
Pole widzenia 52.3°
Maksymalne powiększenie 1:8.3
Minimalna odległość ogniskowania 45 cm
Tryb makro nie
Średnica filtra 49 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus tak
Manualne doostrzanie tak
Mechanizm autofokusa silnik liniowy STM
Stabilizacja nie
Obudowa metal
Skala odległości nie
Przycisk funkcyjny nie
Mocowanie statywowe nie
Wymiary 56.1 x 61.8 mm
Waga 162 g
Akcesoria dwa dekielki
Cena w dniu premiery 1700 zł

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma prezentuje pełnoklatkowe obiektywy do bezlusterkowców z nowej serii Sigma I. Mają być to kompaktowe stałki klasy premium. Pierwszym jest szerokokątny model Sigma 24 mm f/3.5 DG DN z linii...
3
0
Powiązane artykuły