Venus Optics Laowa Probe 24 mm f/14 macro 2:1 i C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6 już na polskim rynku. Znamy ceny

Venus Optics Laowa Probe 24 mm f/14 macro 2:1 i C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6 już na polskim rynku. Znamy ceny

Jedne z najciekawszych obiektywów w ofercie Laowa trafiają wreszcie na nasz rynek. Ucieszą się zarówno miłośnicy niekonwencjonalnej fotografii makro, jak i fani ultra szerokiego kąta.

Na sklepowych półkach już niebawem pojawią się dwie manualne nowości Venus Optics. Mowa o pokazanym po raz pierwszy podczas targów Photokina 2016, jedynym w swoim rodzaju obiektywie Laowa Probe 24 mm f/14 Macro 2:1 oraz ultraszerokokątnym zoomie Laowa C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6.

Laowa Probe 24 mm f/14 Macro 2:1

Na układ optyczny tej wyjątkowej pełnoklatkowej konstrukcji składa się 27 soczewek rozmieszczonych w 19 grupach. Wśród nich znajdziemy trzy specjalne szkła, w tym dwie soczewki Extra LD o zmniejszonej dyspersji. Obiektyw zapewnia kąt widzenia 85 stopni. Model Probe to jednak przede wszystkim unikalna konstrukcja, która pozwolić ma na uchwycenie kadrów wcześniej niemożliwych, lub bardzo trudnych do wykonania.

 

Mierzący 40 cm tubus został uszczelniony przed wodą i działaniem wysokich temperatur, dzięki czemu problemem nie będzie zanurzenie obiektywu w wodzie czy na przykład włożenie go do ognia. Poza tym, za sprawą wyjątkowo wąskiego frontu tubusu o średnicy zaledwie 2 cm oraz obudowy ochronnej wyposażonej w diody LED, które pomogą doświetlić fotografowaną scenę, mamy być w stanie wykonać imponujące zbliżenia małych i trudno dostępnych obiektów. Pomoże w tym także skala odwzorowania 2:1 oraz minimalna odległość ostrzenia wynosząca zaledwie 20 mm.

Laowa C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6

Drugi z obiektywów, które wchodzą na nasz rynek, to konstrukcja przeznaczona specjalne do systemu Sony E. Otrzymujemy ultraszerokokątny i zarazem ultrakompaktowy zoom 10-18 mm, oferujący maksymalne powiększenie 0,25 x. Na układ optyczny składa się 14 soczewek w 10 grupach, z których dwie to soczewki asferyczne, a jedna wykonana została ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co świetnie korygować ma wady optyczne i oferować wysoką rozdzielczość na całej powierzchni kadru, w całym zakresie przysłon. Do tego powłoka Frog Eye Coating, która chronić ma przed powstawaniem blików i flar.

Szkło oferuje też 5-listkową przysłonę, po domknięciu której punkty świetlne na zdjęciach jawić będą się w postaci 10-ramiennych gwiazd oraz możliwość przełączenia pierścienia przysłony na tryb bezstopniowy, co umożliwić ma wygodna pracę także podczas filmowania. Ciekawie prezentuje się także minimalna odległość ostrzenie, która wynosi tylko 15 cm.

Cena i dostępność

Obiektyw Laowa Probe 24 mm f/14 Macro 2:1 dostępny będzie na polskim rynku w wersjach w mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony E w cenie 7799 zł, natomiast model Laowa C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6 dostępny będzie wyłącznie w wersji pod mocowanie Sony E, w cenie 4099 zł.

Więcej informacji o obiektywach znajdziecie pod adresem venuslens.net.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
6
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5