Sigma Sports 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM - poznaliśmy polską cenę

8
Michał Chrzanowski
16 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wiemy już ile będziemy musieli zapłacić za Sigmę Sports 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM - flagowy, jasny teleobiektyw zaprojektowany, by sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom profesjonalnych fotografów.

Sigma Sports 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM swoją premierę miała podczas tegorocznych targów Photokina. Razem z istniejącymi już obiektywami 14-24 mm i 24-70 mm, nowy model uzupełnia kolekcję 3 obiektywów pełnoklatkowych o stałym świetle F2.8, skierowanych do najbardziej wymagających fotografów i zapewniających najwyższą jakość obrazu połączoną z wytrzymałą konstrukcją.

- To kolejna ewolucja obiektywu o ogniskowych 70-200 mm f/2.8. Szybki autofocus, bardzo wysoka rozdzielczość obrazu w całej szerokości kadru oraz niezwykle naturalny efekt bokeh sprawiają, że na ten obiektyw czeka niejeden miłośnik fotografii sportowej, eventowej czy portretowej - zaznacza producent.

W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu, obiektyw wyposażony w aż 10 elementów o niskiej dyspersji. Z kolei, by zminimalizować wagę, zachowując jednocześnie jego wytrzymałość, zdecydowano się na użycie stopów magnezu. Obudowa jest pyło- i bryzgoszczelna, a na przedniej soczewce znajdują się dodatkowe powłoki wodoodporne i olejoodporne.

Nowy obiektyw został wyposażony w inteligentny system OS i szybki autofokus na bazie ultradźwiękowego silnika HSM. Interesującym rozwiązaniem jest też przycisk funkcyjny AF, który  umożliwia wprowadzenie różnych funkcji, wybieranych z poziomu menu aparatu lub poprzez opcjonalny USB DOCK. Zoom ostrzy od 120 cm, przy wymiarach 94 x 203 mm waży ponad 1,8 kg i współpracuje z telekonwerterami TC-1401 i TC-2001.

Sigma Sports 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM ma być dostępna w sprzedaży na przełomie roku. Za obiektyw przyjdzie nam zapłacić 5990 zł. Więcej informacji o nowych produktach Sigmy znajdziecie na stronie producenta.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nowe patenty Canona - czy wreszcie doczekamy się więcej przystępnych cenowo obiektywów RF?
Nowe patenty Canona - czy wreszcie doczekamy się więcej przystępnych cenowo obiektywów RF?
Wygląda na to, że bezlusterkowy system EOS R otworzy się wreszcie bardziej na amatorów. Najnowsze patenty wskazują, że po obiektywie RF 35 mm f/1.8 doczekamy się także...
0
0
Skyllaney 50 mm f/2 Bertele - angielska firma wkracza na rynek optyki. Na początek współczesne wcielenie klasycznego Sonnara
Skyllaney 50 mm f/2 Bertele - angielska firma wkracza na rynek optyki. Na początek współczesne...
Angielska firma Skyllaney, zajmująca się serwisem i odświeżaniem klasycznych obiektywów opracowała swoje pierwsze szkło. Stałka z mocowaniem Leica M, bazująca na...
11
0
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD - kompaktowy, superlekki i dwa razy tańszy od systemówki Sony
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD - kompaktowy, superlekki i dwa razy tańszy od systemówki Sony
Tamron dopełnia „świętą trójcę” jasnych zoomów do systemu Sony E, prezentując w całej okazałości zapowiadany od jesieni ciekawy obiektyw 70-180 mm f/2.8. Ma być...
33
4