7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

Nie niecały rok po premierze modelu 7 Artisans 35 mm f/1.2, producent postanowił zaprezentować jego wersję dedykowaną do bezlusterkowców z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Stałka jest już dostępna w sprzedaży. Zapłacimy za nią 145 dolarów czyli około 490 zł.

Pamiętacie firmę 7 Artisans? Ten chiński producent optyki dał się poznać światu pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zaprezentował dwa szerokokątne obiektywy 12 mm f/2.8 i 35 mm f/1.2 zaprojektowane do aparatów z matrycami formatu APS-C. Wyjściowo były dostępne z mocowaniem Sony E, Canon EF-M i Fujifilm X. Teraz z modelu 35 mm f/1.2 skorzystają także użytkownicy systemu Mikro Cztery Trzecie.

7 Artisans 35 mm f/1.2 to wyjątkowo jasne i w pełni manualne szkło, które podpięte do bezlusterkowców z matrycą M 4/3 będziemy mogli wykorzystać także i w portrecie. Wszystko dlatego, że po przeliczeniu ogniskowej na pełną klatkę otrzymamy ekwiwalent 70 mm. We wnętrzu znajdziemy układ optyczny zbudowany w oparciu o 6 soczewek w 5 grupach, który pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 35 cm. W połączeniu z dużą jasnością i 9-listkową przysłoną, którą przymkniemy do wartości f/16, pozwolić ma nam na uzyskanie bardzo plastycznego rozmycia dalszego planu i wyraźnie odseparowanego od niego tematu zdjęć. Ponadto obiektyw waży jedyne 150 g i mierzy przy tym 45.6 x 32 mm.

Obiektyw dostępny jest w sprzedaży w cenie 145 dolarów (około 490 zł). Zakupimy go z mocowaniem Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, a teraz także z Mikro Cztery Trzecie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13