7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

Nie niecały rok po premierze modelu 7 Artisans 35 mm f/1.2, producent postanowił zaprezentować jego wersję dedykowaną do bezlusterkowców z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Stałka jest już dostępna w sprzedaży. Zapłacimy za nią 145 dolarów czyli około 490 zł.

Pamiętacie firmę 7 Artisans? Ten chiński producent optyki dał się poznać światu pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zaprezentował dwa szerokokątne obiektywy 12 mm f/2.8 i 35 mm f/1.2 zaprojektowane do aparatów z matrycami formatu APS-C. Wyjściowo były dostępne z mocowaniem Sony E, Canon EF-M i Fujifilm X. Teraz z modelu 35 mm f/1.2 skorzystają także użytkownicy systemu Mikro Cztery Trzecie.

7 Artisans 35 mm f/1.2 to wyjątkowo jasne i w pełni manualne szkło, które podpięte do bezlusterkowców z matrycą M 4/3 będziemy mogli wykorzystać także i w portrecie. Wszystko dlatego, że po przeliczeniu ogniskowej na pełną klatkę otrzymamy ekwiwalent 70 mm. We wnętrzu znajdziemy układ optyczny zbudowany w oparciu o 6 soczewek w 5 grupach, który pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 35 cm. W połączeniu z dużą jasnością i 9-listkową przysłoną, którą przymkniemy do wartości f/16, pozwolić ma nam na uzyskanie bardzo plastycznego rozmycia dalszego planu i wyraźnie odseparowanego od niego tematu zdjęć. Ponadto obiektyw waży jedyne 150 g i mierzy przy tym 45.6 x 32 mm.

Obiektyw dostępny jest w sprzedaży w cenie 145 dolarów (około 490 zł). Zakupimy go z mocowaniem Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, a teraz także z Mikro Cztery Trzecie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12