7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

Nie niecały rok po premierze modelu 7 Artisans 35 mm f/1.2, producent postanowił zaprezentować jego wersję dedykowaną do bezlusterkowców z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Stałka jest już dostępna w sprzedaży. Zapłacimy za nią 145 dolarów czyli około 490 zł.

Pamiętacie firmę 7 Artisans? Ten chiński producent optyki dał się poznać światu pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zaprezentował dwa szerokokątne obiektywy 12 mm f/2.8 i 35 mm f/1.2 zaprojektowane do aparatów z matrycami formatu APS-C. Wyjściowo były dostępne z mocowaniem Sony E, Canon EF-M i Fujifilm X. Teraz z modelu 35 mm f/1.2 skorzystają także użytkownicy systemu Mikro Cztery Trzecie.

7 Artisans 35 mm f/1.2 to wyjątkowo jasne i w pełni manualne szkło, które podpięte do bezlusterkowców z matrycą M 4/3 będziemy mogli wykorzystać także i w portrecie. Wszystko dlatego, że po przeliczeniu ogniskowej na pełną klatkę otrzymamy ekwiwalent 70 mm. We wnętrzu znajdziemy układ optyczny zbudowany w oparciu o 6 soczewek w 5 grupach, który pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 35 cm. W połączeniu z dużą jasnością i 9-listkową przysłoną, którą przymkniemy do wartości f/16, pozwolić ma nam na uzyskanie bardzo plastycznego rozmycia dalszego planu i wyraźnie odseparowanego od niego tematu zdjęć. Ponadto obiektyw waży jedyne 150 g i mierzy przy tym 45.6 x 32 mm.

Obiektyw dostępny jest w sprzedaży w cenie 145 dolarów (około 490 zł). Zakupimy go z mocowaniem Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, a teraz także z Mikro Cztery Trzecie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2