7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

Nie niecały rok po premierze modelu 7 Artisans 35 mm f/1.2, producent postanowił zaprezentować jego wersję dedykowaną do bezlusterkowców z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Stałka jest już dostępna w sprzedaży. Zapłacimy za nią 145 dolarów czyli około 490 zł.

Pamiętacie firmę 7 Artisans? Ten chiński producent optyki dał się poznać światu pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zaprezentował dwa szerokokątne obiektywy 12 mm f/2.8 i 35 mm f/1.2 zaprojektowane do aparatów z matrycami formatu APS-C. Wyjściowo były dostępne z mocowaniem Sony E, Canon EF-M i Fujifilm X. Teraz z modelu 35 mm f/1.2 skorzystają także użytkownicy systemu Mikro Cztery Trzecie.

7 Artisans 35 mm f/1.2 to wyjątkowo jasne i w pełni manualne szkło, które podpięte do bezlusterkowców z matrycą M 4/3 będziemy mogli wykorzystać także i w portrecie. Wszystko dlatego, że po przeliczeniu ogniskowej na pełną klatkę otrzymamy ekwiwalent 70 mm. We wnętrzu znajdziemy układ optyczny zbudowany w oparciu o 6 soczewek w 5 grupach, który pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 35 cm. W połączeniu z dużą jasnością i 9-listkową przysłoną, którą przymkniemy do wartości f/16, pozwolić ma nam na uzyskanie bardzo plastycznego rozmycia dalszego planu i wyraźnie odseparowanego od niego tematu zdjęć. Ponadto obiektyw waży jedyne 150 g i mierzy przy tym 45.6 x 32 mm.

Obiektyw dostępny jest w sprzedaży w cenie 145 dolarów (około 490 zł). Zakupimy go z mocowaniem Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, a teraz także z Mikro Cztery Trzecie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0