7 Artisans 35 mm f/1.2 teraz także z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

0
Michał Chrzanowski
11 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie niecały rok po premierze modelu 7 Artisans 35 mm f/1.2, producent postanowił zaprezentować jego wersję dedykowaną do bezlusterkowców z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Stałka jest już dostępna w sprzedaży. Zapłacimy za nią 145 dolarów czyli około 490 zł.

Pamiętacie firmę 7 Artisans? Ten chiński producent optyki dał się poznać światu pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zaprezentował dwa szerokokątne obiektywy 12 mm f/2.8 i 35 mm f/1.2 zaprojektowane do aparatów z matrycami formatu APS-C. Wyjściowo były dostępne z mocowaniem Sony E, Canon EF-M i Fujifilm X. Teraz z modelu 35 mm f/1.2 skorzystają także użytkownicy systemu Mikro Cztery Trzecie.

7 Artisans 35 mm f/1.2 to wyjątkowo jasne i w pełni manualne szkło, które podpięte do bezlusterkowców z matrycą M 4/3 będziemy mogli wykorzystać także i w portrecie. Wszystko dlatego, że po przeliczeniu ogniskowej na pełną klatkę otrzymamy ekwiwalent 70 mm. We wnętrzu znajdziemy układ optyczny zbudowany w oparciu o 6 soczewek w 5 grupach, który pozwoli nam na ostrzenie już z odległości 35 cm. W połączeniu z dużą jasnością i 9-listkową przysłoną, którą przymkniemy do wartości f/16, pozwolić ma nam na uzyskanie bardzo plastycznego rozmycia dalszego planu i wyraźnie odseparowanego od niego tematu zdjęć. Ponadto obiektyw waży jedyne 150 g i mierzy przy tym 45.6 x 32 mm.

Obiektyw dostępny jest w sprzedaży w cenie 145 dolarów (około 490 zł). Zakupimy go z mocowaniem Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, a teraz także z Mikro Cztery Trzecie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Kolejna z konstrukcji Meike została zaadaptowana na potrzeby najnowszych pełnoklatkowych bezlusterkowców. Tym razem jest to niedrogi obiektyw makro, którego brakuje w...
2
0
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Rok temu Yongnuno zadebiutowało z jasnym reporterskim obiektywem YN 35 mm f/1.4. Choć oferowała ciekawą specyfikację w rekordowo niskiej cenie, odstawała widocznie od...
8
0
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica zaprezentowała drugi obiektyw standardowy, przeznaczony do pełnoklatkowego, bezlusterkowego systemu L. Jest tańszy od modelu Summilux f/1.4, ale jego cena i tak...
8
1