Kłopoty z naprawami gwarancyjnymi obiektywów Tamron

0

Autor: Maciej Luśtyk

31 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Foto-Technika, wyłączny dystrybutor marki Tamron informuje, że boryka się z ograniczeniami w dostawach części zamiennych do obiektywów, co może wpłynąć na deklarowane terminy napraw gwarancyjnych i ograniczenia w 5-letniej gwarancji.

Choć zobaczyliśmy dzisiaj świetnie zapowiadający się obiektyw Tamron 15-30 mm f/2.8, nie jest to szczęśliwy dzień dla producenta, a przynajmniej dla polskiego dystrybutora, który właśnie poinformował o kłopotach z dostawami części zamiennych i wynikających z tego konsekwencjach.

“Firma Foto-Technika, wyłączny dystrybutor marki Tamron w Polsce informuje, że od dłuższego czasu boryka się z  dużymi ograniczeniami  w dostawach części zamiennych do napraw  gwarancyjnych obiektywów Tamron. W związku z tym jesteśmy zmuszeni poinformować, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować deklarowanego trzy dniowego terminu napraw gwarancyjnych dla obiektywów Tamron. Okres oczekiwania na dostawy części zamiennych wydłuża się, a tym samym czas oczekiwania na naprawy jest znacznie dłuższy. Taka sytuacja może w konsekwencji doprowadzić również do ograniczeń w zapewnieniu efektywnej 5 letniej gwarancji . Za zaistniała sytuację i możliwe pojawiające się problemy z naprawami serwisowymi i terminami napraw serdecznie przepraszamy.” - czytamy w nocie prasowej.

Na razie nie wiemy na czym miałyby polegać ograniczenia w 5-letniej gwarancji, ani jak długo trzeba czekać na naprawę obiektywu. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dystrybutorem. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy artykuł.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
Mamy kolejny jasny obiektyw od firmy 7Artisans. Pełnoklatkowy 50 mm f/1.05 do bezlusterkowców jest już dostępny w przedsprzedaży na czterech mocowaniach.
0
0
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canonowską lustrzankową 50-tkę, określaną często mianem „plastik-fantastik” znają chyba wszyscy. Teraz wreszcie konstrukcja zawitać ma także do bezlusterkowego systemu...
19
1
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)