Samyang AF 85 mm f/1.4 EF - jasna portretówka z autofokusem do Canona

4
Michał Chrzanowski
18 Czerwiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Samyang powiększył właśnie swoją ofertę o drugi obiektyw stałoogniskowy z AF, który jest kompatybilny z pełnoklatkowymi lustrzankami Canona. Model AF 85 mm f/1.4 EF ma odznaczać się wysoką jakością i plastyką obrazu oraz wydajnym AF.

Samyang, po udanych premierach obiektywów z autofokusem do systemu Sony E, postanowił podbić kolejny segment rynku. Na początku tego roku producent zaprezentował model Samyang AF 14 mm f/2.8 EF, który był pierwszą w historii Samyanga konstrukcją z autofokusem do pełnoklatkowych lustrzanek Canona. Teraz firma światu ukazała swoje najnowsze dzieło - portretowy Samyang AF 85 mm f/1.4 EF, który także dedykowany jest lustrzankom Canona.

Szybki AF i wyrazista jakość obrazu

Układ optyczny zaprezentowanej portretówki Samyanga składa się 9 elementów, które są rozmieszczone w 7 grupach. Wśród nich znajdziemy 1 hybrydową soczewkę asferyczną. Stałka posiada również powłokę Ultra Multi Coating, która służy do redukcji odbić światła i powstawania odblasków, blików i flar.

- Ten obiektyw zapewnia płynne ogniskowanie i piękny efekt bokeh z doskonałą rozdzielczością. Jest wyposażony w wiele zaawansowanych technologii Samyang, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych sytuacji zdjęciowych a szczególnie portretów - obiecuje prodycent.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Samyang AF 85 mm f/1.4 EF jest również lekki i kompaktowy, waży tylko 485 g (bez osłony). Obiektyw ma być dostępny w polskiej sprzedaży od lipca, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 2 699 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.samyanglensglobal.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Obiektywy
Fujifilm Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - kompaktowa stałka o dużych możliwościach
Fujifilm Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - kompaktowa stałka o dużych możliwościach
Średnioformatowa „szklarnia“ Fujifilm prezentuje się coraz okazalej. Dziś producent zaprezentował także model Fujinon GF 50 mm f/3.5 R LM WR - najmniejszy i najlżejszy...
0
0
Fujifilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR - uniwersalny zoom ze stabilizacją i uszczelnieniami
Fujifilm Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR - uniwersalny zoom ze stabilizacją i uszczelnieniami
Kompaktowa i uszczelniona konstrukcja, stabilizowana optyka zapewniająca wysoką jakość obrazu oraz wydajny AF - oto najnowszy wszechstronny zoom Fujifilm Fujinon XF...
3
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony E  - znamy polską cenę
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony E - znamy polską cenę
Wyczekiwana Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro do systemy Sony E wreszcie zadebiutowała na naszym rynku. Zobaczcie ile musimy zapłacić za szkło, które powinno...
30
0