Samyang AF 85 mm f/1.4 EF - jasna portretówka z autofokusem do Canona

4
Michał Chrzanowski
18 Czerwiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Samyang powiększył właśnie swoją ofertę o drugi obiektyw stałoogniskowy z AF, który jest kompatybilny z pełnoklatkowymi lustrzankami Canona. Model AF 85 mm f/1.4 EF ma odznaczać się wysoką jakością i plastyką obrazu oraz wydajnym AF.

Samyang, po udanych premierach obiektywów z autofokusem do systemu Sony E, postanowił podbić kolejny segment rynku. Na początku tego roku producent zaprezentował model Samyang AF 14 mm f/2.8 EF, który był pierwszą w historii Samyanga konstrukcją z autofokusem do pełnoklatkowych lustrzanek Canona. Teraz firma światu ukazała swoje najnowsze dzieło - portretowy Samyang AF 85 mm f/1.4 EF, który także dedykowany jest lustrzankom Canona.

Szybki AF i wyrazista jakość obrazu

Układ optyczny zaprezentowanej portretówki Samyanga składa się 9 elementów, które są rozmieszczone w 7 grupach. Wśród nich znajdziemy 1 hybrydową soczewkę asferyczną. Stałka posiada również powłokę Ultra Multi Coating, która służy do redukcji odbić światła i powstawania odblasków, blików i flar.

- Ten obiektyw zapewnia płynne ogniskowanie i piękny efekt bokeh z doskonałą rozdzielczością. Jest wyposażony w wiele zaawansowanych technologii Samyang, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych sytuacji zdjęciowych a szczególnie portretów - obiecuje prodycent.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Samyang AF 85 mm f/1.4 EF jest również lekki i kompaktowy, waży tylko 485 g (bez osłony). Obiektyw ma być dostępny w polskiej sprzedaży od lipca, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 2 699 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.samyanglensglobal.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
5
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtländer prezentuje nowy obiektyw dla uczczenia 20-lecia serii Classic Line. To wysokiej jakości manualny standard, który spodobać ma się użytkownikom aparatów Sony, także tym filmującym.
7
0
Powiązane artykuły