Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samyang AF 85 mm f/1.4 EF - jasna portretówka z autofokusem do Canona

4

Autor: Michał Chrzanowski

18 Czerwiec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Samyang powiększył właśnie swoją ofertę o drugi obiektyw stałoogniskowy z AF, który jest kompatybilny z pełnoklatkowymi lustrzankami Canona. Model AF 85 mm f/1.4 EF ma odznaczać się wysoką jakością i plastyką obrazu oraz wydajnym AF.

Samyang, po udanych premierach obiektywów z autofokusem do systemu Sony E, postanowił podbić kolejny segment rynku. Na początku tego roku producent zaprezentował model Samyang AF 14 mm f/2.8 EF, który był pierwszą w historii Samyanga konstrukcją z autofokusem do pełnoklatkowych lustrzanek Canona. Teraz firma światu ukazała swoje najnowsze dzieło - portretowy Samyang AF 85 mm f/1.4 EF, który także dedykowany jest lustrzankom Canona.

Szybki AF i wyrazista jakość obrazu

Układ optyczny zaprezentowanej portretówki Samyanga składa się 9 elementów, które są rozmieszczone w 7 grupach. Wśród nich znajdziemy 1 hybrydową soczewkę asferyczną. Stałka posiada również powłokę Ultra Multi Coating, która służy do redukcji odbić światła i powstawania odblasków, blików i flar.

- Ten obiektyw zapewnia płynne ogniskowanie i piękny efekt bokeh z doskonałą rozdzielczością. Jest wyposażony w wiele zaawansowanych technologii Samyang, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych sytuacji zdjęciowych a szczególnie portretów - obiecuje prodycent.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Samyang AF 85 mm f/1.4 EF jest również lekki i kompaktowy, waży tylko 485 g (bez osłony). Obiektyw ma być dostępny w polskiej sprzedaży od lipca, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 2 699 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.samyanglensglobal.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły