Tokina AT-X 16-28 mm f/2.8 PRO FX taniej o niemal 400 zł

0
Maciej Luśtyk
5 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Gratka dla osób zainteresowanych szerokokątnymi zoomami. Obiektyw Tokina AT-X 16-28 mm f/2.8 PRO FX kupimy teraz taniej o około 400 zł. Promocją obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Zaprezentowany w 2010 roku model Tokina AT-X 16-28 mm f/2.8 PRO FX był pierwszym, pełnoklatkowym obiektywem Tokina nowej generacji, przeznaczonym do lustrzanek cyfrowych.

Stała jasność f/2.8 i szeroki zakres ogniskowych od 16 do 28 mm czynią z niego ciekawe narzędzie pracy m.in dla reporterów, fotografów akcji i osób zainteresowanych fotografią krajobrazową. Obiektyw wykorzystuje silnik autofokusa DC, który pracuje szybciej i ciszej. W połączeniu z nowym czujnikiem magnetycznym GMR zwiększa precyzję i znacząco przyspiesza nastawiania ostrości.

W konstrukcji optycznej obiektywu zastosowano dużą przednią soczewkę asferyczną o średnicy 56 mm i dwa elementy asferyczne znajdujące się w tylnej części obiektywu. W celu zminimalizowania aberracji chromatycznej i zmniejszenia wymiarów obiektywu wykorzystano także trzy soczewki o niskim współczynniku dyspersji. Dzięki nim obiektyw charakteryzować ma się równą ostrością w całym polu obrazu i niewielką dystorsją.

Gdzie nabyć obiektyw w promocyjnej cenie?

Od 4 grudnia 2017 roku, model Tokina AT-X 16-28 mm f/2.8 PRO FX w wersji do aparatów Canon i Nikon możemy kupić w cenie 2975 zł, czyli o prawie 400 zł taniej niż dotychczas. Pełną listę sklepów, w których możecie nabyć szkło w promocyjnej cenie znajdziecie pod adresem next77.pl.

Promocją obowiązuje do wyczerpania zapasów produktów nią objętych.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Kolejna z konstrukcji Meike została zaadaptowana na potrzeby najnowszych pełnoklatkowych bezlusterkowców. Tym razem jest to niedrogi obiektyw makro, którego brakuje w...
4
0
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Rok temu Yongnuno zadebiutowało z jasnym reporterskim obiektywem YN 35 mm f/1.4. Choć oferowała ciekawą specyfikację w rekordowo niskiej cenie, odstawała widocznie od...
8
0
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica zaprezentowała drugi obiektyw standardowy, przeznaczony do pełnoklatkowego, bezlusterkowego systemu L. Jest tańszy od modelu Summilux f/1.4, ale jego cena i tak...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)