Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ten obiektyw pozwoli Ci zamienić każdy pokój w gigantyczną camerę obscurę

0

Autor: Michał Chrzanowski

20 Lipiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Zwykle, gdy słyszymy o aparatach otworkowych, na myśl przychodzą nam miniaturowe konstrukcje zrobione z kartonów, starych opakowań po filmach czy puszek. Jednak projektanci Bonfoton chcieli wznieść koncept camery obscury na wyższy poziom.

Nie raz już słyszeliśmy o sposobach zamienienia zwykłego pomieszczenia w camerę obscurę. Wystarczy przecież skutecznie wyciemnić pokój i wydrążyć niewielki otwór w jednej ze zrobionych zasłon okna. Wiąże się to jednak ze spory zachodem, a efekty nie zawsze są takie o jakich marzyliśmy.

Jednak tu z pomocą może przyjść Bonfoton Camera Obscura Room Lens - niewielki „obiektyw“ stworzony przez małżeństwo Tommi i Annika. Ta prosta konstrukcja powstała, by w szybki sposób zamienić każde pomieszczenie w ogromną camerę obscurę. Poza tym ma zapewnić jaśniejszą, bardziej kontrastową i kolorową projekcję na ścianach naszego pokoju.

 

- Przez większość życia byłem fotografem ulicznym. Łapałem ulotne momenty i uczucia na filmie. Mój tata, kiedy był młodszy, również był zapalonym fotografem. To właśnie z jego fotograficznej biblioteki po raz pierwszy dowiedziałem się o koncepcie camera obscura - powiedział Tommi. - Tak powstały obraz zdumiewa każdego - od najmłodszego po najstarszego. Następnie jest etap niedowierzania, że te obrazu na ścianach „żyją“ - dodała Annika.

Bonfoton Camera Obscura Room Lens jest niewielką konstrukcją, którą zawsze możemy zabrać ze sobą i nawet najzwyklejszy hotelowy pokój zamienić w prawdziwy bajkowy świat. Ile więc trzeba zapłacić za taką przyjemność? Dokładnie 27 euro. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie bonfoton.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD -najbardziej uniwersalny obiektyw do APS-C?
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD -najbardziej uniwersalny obiektyw do APS-C?
Najnowszy Tamron do bezlusterkowców Sony wreszcie został oficjalnie pokazany. Ekwiwalent obiektywu 25-105 mm, ze względu na możliwości i dobrą cenę ma szansę stać się...
3
0
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Powiązane artykuły