Trioplan 35+ f/2.8 - ostatni rozdział trylogii

1
Michał Chrzanowski
9 Marzec 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Trioplan 35+ f/2.8 to zupełnie nowa konstrukcja głęboko zakorzeniona w tradycji - obiecuje producent. W serwisie Kickstarter wystartowała właśnie kampania, której bohaterem jest „prawdziwy diament w koronie“ Meyer-Optik Görlitz.

Meyer-Optik Görlitz to znana niemiecka firma, która między innymi lubuje się w reaktywowaniu legendarnych obiektywów. Dziś za pośrednictwem popularnego serwisu Kickstarter wystartowała z kolejną kampanią społecznościową. Jej bohaterem został Trioplan 35+ f/2.8.

Myślimy o fotografii jako o sztuce łączącej piękno i emocje. Dlatego odtworzyliśmy legendarne obiektywy Trioplan ze swoim niespotykanym i wyjątkowym bokeh. Kolejny krok to zapisanie ostatniego rozdziału trylogii jakim będzie Trioplan 35+. Odzwierciedla on całą naszą wiedzę, nasze doświadczenie i pasję jako producenta obiektywów - czytamy na stronie kampanii.

 

 

Ogniskowa 35 mm jest popularna ze względu na możliwość opowiadania historii, pokazywania ludzi w ich naturalnym otoczeniu i kontekście - to idealny obiektyw dokumentalny. Dlatego też chcemy, aby Trioplan 35+ był ostatnim rozdziałem naszej trylogii - dodaje producent.

Najnowszy obiektyw Meyer-Optik Görlitz to najwyższej klasy materiały. Tubus został wykonany z anodowanego aluminium. Podobnie jak wąskie pierścienie ostrzenia i przysłony, na które naniesiono wyczuwalne żłobienia.

Poprzednie obiektywy z serii Trioplan bazowały na układzie Cooke-Triplet, czyli trzy soczewki rozmieszczone w trzech grupach. Natomiast w układzie nowej stałki znajdziemy dodatkowe dwa elementy, dzięki czemu producentowi udało się połączyć charakterystykę szerokokątnego obiektywu z wymogami jakie niosą ze sobą pełnoklatkowe aparaty wyposażone w matryce o dużej rozdzielczości. Tak więc powinniśmy cieszyć się wręcz malarską plastyką obrazu. Pomogą w tym także specjalne powłoki antyrefleksyjne, którymi pokryto elementy optyczne. We wnętrzu znajdziemy także aż 12-listkową przysłonę, która zapewni miękkie rozmycia nieostrości oraz wyjątkowo okrągłe bokeh.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych, które zostały wykonane nowym obiektywem Trioplan 35+ f/2.8.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Kampania na platformie Kickstarter wystartowała zaledwie godzinę temu, ale już teraz możemy powiedzieć, że jest wyjątkowo owocna. Zakładane 50 tys. dolarów udało się osiągnąć w niespełna 5 minut od rozpoczęcia akcji. Obecnie kwota wynosi 115 tysięcy dolarów i wciąż rośnie. Koniec zbiórki zaplanowano na połowę kwietnia 2017 roku.

Obiektyw będzie dostępny z mocowaniem Canon EF, Nikon F, Sony E, Fujifilm X, Micro Cztery Trzecie, M42, Pentax-K, Leica M i Leica L. Jeżeli chcecie zostać szczęśliwymi posiadaczami nowego Trioplana, to radzimy się spieszyć. Osoby, które już teraz zdecydują się wesprzeć finansowo kampanię, będą mogły otrzymać swój egzemplarz za około 650 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się pod koniec 2017 roku.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronach www.kickstarter.com lub na www.meyer-optik-goerlitz.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Kolejna z konstrukcji Meike została zaadaptowana na potrzeby najnowszych pełnoklatkowych bezlusterkowców. Tym razem jest to niedrogi obiektyw makro, którego brakuje w...
2
0
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Yongnuo YN 35 mm f/1.4 DF UWM - jasna budżetowa stałka wzbogacona o ultradźwiękowy napęd AF
Rok temu Yongnuno zadebiutowało z jasnym reporterskim obiektywem YN 35 mm f/1.4. Choć oferowała ciekawą specyfikację w rekordowo niskiej cenie, odstawała widocznie od...
8
0
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica APO-Summicron-SL 50 mm f/2 ASPH - nowy standard w systemie L
Leica zaprezentowała drugi obiektyw standardowy, przeznaczony do pełnoklatkowego, bezlusterkowego systemu L. Jest tańszy od modelu Summilux f/1.4, ale jego cena i tak...
8
1
Powiązane artykuły