Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

“Witajcie w mojej bajce” - warsztaty makro z Magdą Wasiczek

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Tokina i Triopo zapraszają do Krakowa na letni plener z Magdą Wasiczek - znaną fotografką specjalizującą się makrofotografii. Zajęcia odbędą się 4 lipca i przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Podczas warsztatów będzie można przetestować całą gamę produktów Tokina i Triopo.

Autorskie zajęcia "Witajcie w mojej bajce" przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak i dla tych bardziej zaawansowanych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografii makro. Dla osób otwartych i kreatywnych, którzy nie tylko chcą robić zdjęcia poprawne techniczne, ale przede wszystkim oryginalne. Magda Wasiczek otworzy swoją fotograficzną torbę i omówi używany w pracy sprzęt oraz techniki.
Na przykładach zdjęć z portfolio zaprezentuje działanie różnych obiektywów, nakładek oraz konwerterów. Omówi również niektóre ze stosowanych sztuczek, by zdjęcia nie były jedynie encyklopedyczną dokumentacją świata roślin i owadów, ale miały w sobie odrobinę poezji i magii. Opowie także jak poradzić sobie ze światłem oraz jego brakiem i jak obejść się bez lampy w fotografii makro.

Spotkanie składać się będzie z wprowadzającej części teoretycznej, podczas której omówione zostaną wyczerpująco powyższe kwestie oraz zajęć praktycznych w plenerze. Podczas całego spotkania prowadząca będzie służyć uczestnikom radą i pomocą. Na zakończenie fotograficznych zmagań omówione zostaną prace, błędy i wątpliwości uczestników. Prowadząca podzieli się także uwagami na temat postprodukcji.

Poniżej prezentujemy pełny program warsztatów:

Sobota, 4 lipca

  • 10:00 – 13:00 Część teoretyczna w Studio Quantuum
  • 13:00 – 13:45 Przerwa na lunch
  • 13:45 – 14:15 Przejazd komunikacją miejską do Ogrodu Botanicznego przy ul. Kopernika
  • 14:15 – 18:15 Część praktyczna w Ogrodzie Botanicznym
  • 18:15 – 18:35 Powrót do Studia Quantuum
  • 18:35 – ok. 20:35 Omówienie prac uczestników

Podczas warsztatów będzie można przetestować pełną gamę obiektywów Tokina, a także korzystać ze statywów Triopo. Z uwagi na charakter warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy proszeni są o zabranie na warsztaty własnych aparatów fotograficznych.

Warsztaty odbędą się 4 lipca w Studiu Quantuum przy ul. Bonarka 11 oraz w Ogrodzie Botanicznym przy ul. Kopernika 27 w Krakowie. Koszt uczestnictwa to 139 zł brutto. Zapisów należy dokonywać pod adresem info@tokinalens.pl. Radzimy się spieszyć bo zostały już ostatnie wolne miejsca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tokinalens.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
48
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły