Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Meike 6,5 mm f/2.0 - jasny fish-eye do bezlusterkowców

0

Autor: Maciej Luśtyk

3 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

CES 2017: W zeszłym roku Meike przeprowadziło optyczną ofensywę i zaprezentowało kilka ciekawych szkieł. Teraz do rodziny obiektywów producenta dołącza nowy, jasny fish-eye przeznaczony do systemów Sony E, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i Canon EF-M.

Obiektywy fish-eye nie należą do najtańszych konstrukcji, ale na szczęście bardziej przystępne cenowo pozycje możemy znaleźć w ofercie zewnętrznych producentów. Do takich należy m.in Meike, które na przestrzeni ostatnich miesięcy przeprowadziło prawdziwą ofensywę, prezentując łącznie 7 szkieł do różnych systemów. Teraz firma prezentuje najjaśniejszy obiektyw fish-eye w swojej ofercie, dedykowany aparatom z matrycą APS-C.

Na układ optyczny manualnego obiektywu Meike 6,5 mm f/2.0 składa się 6 soczewek ułożonych w 5 grupach, pokrytych powłokami minimalizującymi odbicia światła. Szkło wyposażono 9-listkowy moduł przysłony, który przymkniemy do wartości f/22, a ostrzyć będziemy mogli już odległości 5 cm od obiektywu. Jak przystało na obiektyw fish-eye, otrzymujemy także bardzo szerokie pole widzenia - aż 190 stopni.

To wszystko w kompaktowej obudowie o wadze 300 g. Obiektyw dostępny jest do kupienia za pośrednictwem serwisu Amazon w wersjach z mocowaniem Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie w cenie 125 funtów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem ephotozine.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły