Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport – zaprojektowany z myślą o akcji

Autor: Michał Chrzanowski

20 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zaawansowany układ optyczny, wydajny system stabilizacji obrazu, szybki i precyzyjny AF oraz konstrukcja chroniąca wnętrze przed wodą i pyłem. Słowem – zaprezentowana Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport ma wyznaczać nowe standardy dla profesjonalnych super teleobiektywów.

Japoński producent zaprezentował nowy flagowy model linii Sport. Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport została wyposażona w szereg zaawansowanych rozwiązań, które z pewnością docenią prawdziwi zawodowcy poszukujący bezkonkurencyjnej konstrukcji zapewniającej ponadprzeciętne możliwości.

Obiektyw wyróżnia się wyjątkowym wykonaniem, które ma gwarantować wydajną pracę w ekstremalnych sytuacjach. Magnezowa obudowa, która mierzy 144.8 x 380.3 mm i waży 3.3 kg została uszczelniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu wnętrze ma być optymalnie chronione przed wodą i kurzem. Ponadto przednia soczewka otrzymała powłoki odporne na zachlapania oraz zatłuszczenia. W efektywnym fotografowaniu pomoże także osłona przeciwsłoneczna wykonana z włókna węglowego oraz antystatyczny, pokryty niklem uchwyt statywowy, który posiada blokadę co 90 stopni i umożliwia tym samym precyzyjne przełączanie między kadrami poziomymi a pionowymi.

Układ optyczny składa się z 16 soczewek rozmieszczonych w 11 grupach. Wśród nich znajdziemy 2 soczewki FLD i 1 soczewkę SLD, co w połączeniu z resztą konstrukcji optycznej ma zapewnić minimalizację wszelkich aberracji chromatycznych i sferycznych. Nowa Sigma korzysta także z systemu optycznej stabilizacji (OS)m który jest wyposażony w sensor akceleracji, by zapewnić precyzyjną redukcję drgań - nawet do 4EV. Do wyboru będziemy mieć dwa tryby OS (1 do ogólnego fotografowania, 2 do sportów motorowych i innych wymagających panoramowania). W trybie 2, sensor akceleracji w połączeniu z Inteligentnym OS zapewnią efektywną stabilizację nawet podczas poruszania aparatu poziomo czy pionowo.

Za szybkie, precyzyjne i ciche przeostrzanie będzie odpowiadał ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor). Algorytm AF został znacznie usprawniony w porównaniu do poprzedniego modelu, dzięki czemu fotografowanie w trybie AF-S ma być wydajniejsze. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 3.5 m.

Sigma 500 mm F4 DG OS HSM Sport będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Do wyboru będziemy mieć mocowanie Canon, Nikon i Sigma. Obiektyw z mocowaniem Canon jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony E będą mieć możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF. Cena za najnowszy obiektyw Sigmy nie została jeszcze ujawniona.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Powiązane artykuły