Sony FE 50 mm F2,8 Macro - nowy pełnoklatkowy standard

Sony FE 50 mm F2,8 Macro - nowy pełnoklatkowy standard

Odwzorowanie obrazu w skali 1:1, zaawansowany układ optyczny oraz uszczelniony korpus to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś modelu Sony FE 50 mm F2,8 Macro.

Sony FE 50 mm F2,8 Macro to najnowsza konstrukcja dostępna w ofercie firmy. Zapewnia ona ogniskową 50 mm, światło f/2.8 i została zaprojektowana z myślą o pełnokatkowych bezlusterkowcach producenta. Dzięki takim parametrom stałka ma zagwarantować nieprzeciętną jakość obrazu i wyjątkowo plastyczne rozmycia nieostrości. W efekcie będzie ją można wykorzystywać jako uniwersalny obiektyw do codziennego użytku, którym utrwalimy zarówno krajobrazy jak i portrety. Jednak to nie wszystko. Najnowsza propozycja Sony zapewnia także odwzorowanie obrazu w skali 1:1, dzięki czemu powinna idealnie sprawdzić się w makrofotografii.

 

W nowym obiektywie FE 50 mm F2,8 Macro wykorzystano soczewki ze szkła ED (Extra-low Dispersion) o bardzo małej dyspersji. Mają one skutecznie kompensować osiową aberrację chromatyczną przy zdjęciach z małej odległości, co ma znaleźć przełożenie na spójną ostrość i wysoką jakość obrazu. Ponadto konstrukcja z kołową przysłoną pomoże w uzyskaniu okrągłego efektu bokeh. Z kolei odpowiednio zaprojektowane elementy mechaniczne i optyczne mają przeciwdziałać powstawaniu odblasków, nawet jeśli obiektyw jest używany bez osłony przeciwsłonecznej.

Natomiast przełącznik trybu ostrości, ogranicznik zakresu ostrzenia i przycisk blokady ostrości, mają zagwarantować użytkownikom dobre warunki fotografowania w trybie makro. Minimalna odległość od obiektu wynosi 16 cm. Urządzenie waży 236 g. Ponadto cała konstrukcja jest odporna na na pył i wilgoć, co oznacza możliwość pracy w różnych warunkach pogodowych.

Jak zapewnia producent, sprzedaż modelu Sony FE 50 mm F2,8 Macro rozpocznie się w październiku 2016 roku. Obiektyw będzie kosztował $500. Polska cena jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12