Voigtlander 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E już dostępny w polskiej sprzedaży

0

Autor: Michał Chrzanowski

20 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Nowy Voigtlander to jeden z trzech ultraszerokokątnych obiektywów do systemu Sony E, które zostały zaprezentowane u ostatnim kwartale ubiegłego roku. Dziś trafia on do polskiej dystrybucji.

Jak podkreśla producent, nowy Voigtlander 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical E został zaprojektowany z myślą o bardziej wymagających fotografach. Dzięki specjalnej konstrukcji ma świetnie sprawdzić się między innymi w fotografii krajobrazu i architektury.

Konstrukcja optyczna obejmuje 13 elementów ustawionych w 10 grupach. Maksymalny otwór przysłony wynosi f/5.6 (minimalny to f/22). Ponadto, przysłona składa się aż z 10 listków, dzięki czemu - jak podkreśla producent - otrzymamy łagodne i przyjemne rozmycie dalszego planu – nawet przy tak szerokim kącie. W porównaniu z wersją VM minimalna odległość ostrzenia jest krótsza i wynosi 30 cm. Obiektyw mierzy 67.8 x 73.8 mm i waży 371 g. Jest więc klasyczną i kompaktową konstrukcją, która ma charakteryzować się precyzją wykonania.

Dzięki Selective Aperture Control System nowy obiektyw ma dobrze współpracować z cyfrowymi aparatami wyposażonymi w funkcję filmowania. Zastosowane rozwiązanie pomaga na stopniową regulację przysłony w przypadku zdjęć i bezstopniowy tryb w przypadku kręcenia filmów. Zaś wbudowany procesor oraz układ elektroniczny odpowiadają za komunikację z aparatem, obsługę trybów ekspozycji, potwierdzenie ostrości, a także zapisywanie parametrów zdjęcia w metadanych EXIF.

Voigtlander 10 mm f/5.6 Hyper-Wide-Heliar Aspherical z mocowaniem Sony E jest już dostępny w polskiej sprzedaży w cenie 4 799 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie voigtlaender.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły