Carl Zeiss 1000 mm f/5.6 używany przez Sports Illustrated do kupienia na eBay’u

Autor: Maciej Luśtyk

11 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Jeśli kiedykolwiek marzyliście, by zostać fotografem magazynu Sports Illustrated, teraz możecie mieć tego namiastkę. Za jedyne 30 tys. dolarów w serwisie eBay możecie kupić rzadki obiektyw, którego fotografowie czasopisma używali do dokumentacji rozgrywek baseballowych.

Wystawiany na aukcji Carl Zeiss 1000 mm f/5.6 Mirotar jest jedną z 28 sztuk jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. W dodatku został zaadaptowany pod mocowanie Nikon F, dzięki czemu podepniemy go do najnowszych lustrzanek, choć jak wiemy z kompatybilnością starych szkieł producenta bywają problemy. Na układ optyczny tego monstrum składa się 5 soczewek w 5 grupach, które dobrze radzić mają sobie z aberracjami, a całość waży bagatela 16,5 kg. Fotografowanie z ręki raczej odpada.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Pewnym smaczkiem jest fakt, że obiektyw wykorzystywany był wyłącznie przez fotografów kultowego magazynu Sports Illustrated do dokumentacji rozgrywek baseballowych i nosi charakterystyczne ślady użytkowania. W związku z tym, że pismo rok temu pozbyło się swoich etatowych fotografów, naszych marzeń o fotografowaniu dla tytułu raczej nie spełnimy, ale możemy mieć tego namiastkę za “jedyne” 30 tys. dolarów. Na tyle właśnie został wyceniony obiektyw. Trochę drogo, ale przynajmniej w cenę wliczony jest futerał.

Jeśli więc nie możecie się oprzeć, by zamiast samochodu sprawić sobie fotograficzny prezent, zajrzyjcie na stronę eBay.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
0
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)