Nikon wyprodukował 90 milionów obiektywów Nikkor

0
Michal Grzegorczyk
4 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Japoński koncern Nikon poinformował o wyprodukowaniu 90 milionów obiektywów Nikkor. O poprzedniej granicy - 85 milionów - firma informowała w lutym tego roku.

Koncern Nikon poinformował o kolejnym jubileuszu związanym z produkcją obiektywów Nikkor. Powstało już 90 milionów sztuk, a od poprzedniego jubileuszu (85 milionów) minęło nieco ponad osiem miesięcy. W ostatnich miesiącach oferta optyki Nikona powiększyła się o takie modele jak Nikon AF-S Nikkor 20 mm f/1,8G ED, Nikon AF-S Nikkor 400 mm f/2,8E FL ED VR, Nikon AF-S DX Nikkor 18-300 mm f/3,5-6,3 ED VR czy obiektywy do systemu Nikon 1.

Przypominamy skróconą historię marki Nikkor: NIKKOR, jako marka obiektywów firmy Nikon, stał się synonimem wszechstronnych obiektywów wysokiej jakości przeznaczonych do lustrzanek jednoobiektywowych. Nazwa NIKKOR powstała po dodania litery "R" do zapisanego w alfabecie łacińskim skrótu "Nikko" pochodzącego od nazwy Nippon Kogaku K.K. W 1933 r. pod nazwą Aero-NIKKOR zaprezentowano wielkoformatowy obiektyw przeznaczony do fotografii lotniczej. Marka NIKKOR zawsze wyznaczała standardy rynkowe. Wprowadzony do oferty w 1968 r. obiektyw typu "rybie oko" OP Fisheye-NIKKOR 10mm f/5,6 do lustrzanek ednoobiektywowych był pierwszym na świecie obiektywem, w którym użyto soczewek asferycznych. Ponadto, obiektywy NIKKOR dla najnowszych lustrzanek jednoobiektywowych wykorzystują wiele własnych, najnowocześniejszych technologii firmy Nikon, np. powłokę nanokrystaliczną, która praktycznie eliminuje odbicia w wewnętrznych soczewkach obiektywu w szerokim zakresie długości fal.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)