Nikon wyprodukował 90 milionów obiektywów Nikkor

Nikon wyprodukował 90 milionów obiektywów Nikkor
Japoński koncern Nikon poinformował o wyprodukowaniu 90 milionów obiektywów Nikkor. O poprzedniej granicy - 85 milionów - firma informowała w lutym tego roku.

Koncern Nikon poinformował o kolejnym jubileuszu związanym z produkcją obiektywów Nikkor. Powstało już 90 milionów sztuk, a od poprzedniego jubileuszu (85 milionów) minęło nieco ponad osiem miesięcy. W ostatnich miesiącach oferta optyki Nikona powiększyła się o takie modele jak Nikon AF-S Nikkor 20 mm f/1,8G ED, Nikon AF-S Nikkor 400 mm f/2,8E FL ED VR, Nikon AF-S DX Nikkor 18-300 mm f/3,5-6,3 ED VR czy obiektywy do systemu Nikon 1.

Przypominamy skróconą historię marki Nikkor: NIKKOR, jako marka obiektywów firmy Nikon, stał się synonimem wszechstronnych obiektywów wysokiej jakości przeznaczonych do lustrzanek jednoobiektywowych. Nazwa NIKKOR powstała po dodania litery "R" do zapisanego w alfabecie łacińskim skrótu "Nikko" pochodzącego od nazwy Nippon Kogaku K.K. W 1933 r. pod nazwą Aero-NIKKOR zaprezentowano wielkoformatowy obiektyw przeznaczony do fotografii lotniczej. Marka NIKKOR zawsze wyznaczała standardy rynkowe. Wprowadzony do oferty w 1968 r. obiektyw typu "rybie oko" OP Fisheye-NIKKOR 10mm f/5,6 do lustrzanek ednoobiektywowych był pierwszym na świecie obiektywem, w którym użyto soczewek asferycznych. Ponadto, obiektywy NIKKOR dla najnowszych lustrzanek jednoobiektywowych wykorzystują wiele własnych, najnowocześniejszych technologii firmy Nikon, np. powłokę nanokrystaliczną, która praktycznie eliminuje odbicia w wewnętrznych soczewkach obiektywu w szerokim zakresie długości fal.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6