Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS

0
Michal Grzegorczyk
12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapowiedziany kilka miesięcy temu Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS to pierwszy zoom pełnoklatkowy wyposażony w elektryczne sterowanie ogniskową. Jak nietrudno zgadnąć powstał przede wszystkim z myślą o filmowcach korzystających z aparatów i kamer z bagnetem E.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS to pełnoklatkowy zoom zapowiedziany kilka miesięcy temu, który wyróżnia się elektrycznym sterowaniem ogniskową. Uniwersalny zakres ogniskowych, stałe światło F4 i wspomniana funkcja PowerZoom czynią z niego świetne narzędzie dla filmowców i takie właśnie było założenie jego konstruktorów. Obiektyw współpracuje ze wszystkimi aparatami i kamerami Sony z mocowaniem typu E. W przypadku urządzeń z matrycą APS-C zakres ogniskowych wynosi on (w przeliczeniu na format 35 mm) 42 - 202,5 mm.

Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS został zoptymalizoany pod kątem filmowców. Ustawiane ogniskowej odbywa się z wykorzystaniem silnika SSM, który zapewnia płynne i ciche zmiany zoomu. Użytkownik może precyzyjnie, w szerokim zakresie regulować szybkość zmian ogniskowej, a nawet dobrać kierunek obrotu pokrętła zoomu do własnych przyzwyczajeń. Dzięki zastosowaniu lżejszych soczewek i wydajnego zespołu dwóch silników liniowych wyciszono również mechanizm nastawiania ostrości. Dodatkowo, w celu zmiany trybu nastawiania ostrości z automatycznego na ręczny wystarczy przesunąć pierścień ostrości.

Minimalna odległość ostrzenia na szeroki kącie to 0,4 metra, a w pozycji tele 0,95 metra. Średnica filtra to 95 mm. Wymiary to 105 x 162,5 mm, a waga 1125 gramów (bez uchwytu do statywu). Na razie nie znamy ceny, ani terminu dostępności tego modelu.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)