Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS

Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS
Zapowiedziany kilka miesięcy temu Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS to pierwszy zoom pełnoklatkowy wyposażony w elektryczne sterowanie ogniskową. Jak nietrudno zgadnąć powstał przede wszystkim z myślą o filmowcach korzystających z aparatów i kamer z bagnetem E.
Sony FE PZ 28–135 mm F4 G OSS
Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS to pełnoklatkowy zoom zapowiedziany kilka miesięcy temu, który wyróżnia się elektrycznym sterowaniem ogniskową. Uniwersalny zakres ogniskowych, stałe światło F4 i wspomniana funkcja PowerZoom czynią z niego świetne narzędzie dla filmowców i takie właśnie było założenie jego konstruktorów. Obiektyw współpracuje ze wszystkimi aparatami i kamerami Sony z mocowaniem typu E. W przypadku urządzeń z matrycą APS-C zakres ogniskowych wynosi on (w przeliczeniu na format 35 mm) 42 - 202,5 mm.

Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS został zoptymalizoany pod kątem filmowców. Ustawiane ogniskowej odbywa się z wykorzystaniem silnika SSM, który zapewnia płynne i ciche zmiany zoomu. Użytkownik może precyzyjnie, w szerokim zakresie regulować szybkość zmian ogniskowej, a nawet dobrać kierunek obrotu pokrętła zoomu do własnych przyzwyczajeń. Dzięki zastosowaniu lżejszych soczewek i wydajnego zespołu dwóch silników liniowych wyciszono również mechanizm nastawiania ostrości. Dodatkowo, w celu zmiany trybu nastawiania ostrości z automatycznego na ręczny wystarczy przesunąć pierścień ostrości.

Minimalna odległość ostrzenia na szeroki kącie to 0,4 metra, a w pozycji tele 0,95 metra. Średnica filtra to 95 mm. Wymiary to 105 x 162,5 mm, a waga 1125 gramów (bez uchwytu do statywu). Na razie nie znamy ceny, ani terminu dostępności tego modelu.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8