Leica Macro-Elmar-M 90mm f/4

0
Patryk Wiśniewski
23 Maj 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Niemiecki producent zaprezentował dziś nowy obiektyw - Leica Macro-Elmar-M 90mm f/4. Propozycja Leiki została poprawiona, aby dawała jeszcze lepsze rezultaty zdjęciowe. W połączeniu z adapterem Macro-M użytkownicy osiągną skalę odwzorowania 1:2.
Leica Macro-Elmar-M 90mm f/4, to nowy, ulepszony obiektyw do makrofotografii. Jego osiągi zostały zoptymalizowane w całym zakresie ogniskowania. Składana budowa zapewnia wyjątkową jakość obrazowania na bardzo krótkich, jak i odległych dystansach. W połączeniu z nowym Adapterem Macro-M, który został zaprojektowany z myślą o aparacie M, otrzymujemy odwzorowanie 1:2.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Adapter Macro-M jest mocowany pomiędzy aparatem a obiektywem. Dzięki zintegrowanemu systemowi regulacji odległości w zakresie 18 - 30 mm pozwala na ustawienie różnych współczynników odwzorowania. Zamocowany na adapterze obiektyw Leica Macro-Elmar-M 90 mm f/4 pozwala na fotografowanie już od 41 cm (z odwzorowaniem 1:2). Po ustawieniu obiektywu w pozycji złożonej, nowa funkcja blokowania pozwala na fotografowanie odległych obiektów bez potrzeby demontowania adaptera.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)