Cosina dołącza do Mikro Cztery Trzecie

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników i sympatyków systemu Mikro Cztery Trzecie. Cosina, producent obiektywów marki Voigtländer, zdecydowała się na rozpoczęcie produkcji optyki z bagnetem m4/3. Przygotowała na początek wyjątkowo ciekawą propozycję - superjasny standard - Nokton 25 mm f/0,95.

Obiektywy Voigtländer można było do tej pory podłączać do aparatów Mikro Cztery Trzecie jedynie za pomocą specjalnych adapterów. Od teraz będzie prościej, bowiem Cosina postanowiła dołączyć do systemu m4/3. Jednocześnie firma zapowiedziała pierwszy obiektyw z nowym mocowaniem. Będzie to superjasny, manualny standard Nokton 25 mm f/0,95. Cena tego szkła będzie wynosiła około 900 euro.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1