Oppo startuje z międzynarodowym konkursem fotografii mobilnej. Zwycięzca zgarnie 75 tys. złotych

Autor: Maciej Luśtyk

21 Kwiecień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Ile może być warte zdjęcie zrobione smartfonem? Jeśli chodzi o promocję marki, nie ma granic. Oppo wystartowało z własnym konkursem fotografii smartfonowej Imagine IF, który oferuje niebotycznie wysokie nagrody.

Konkursy na najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami nie są niczym nowym. Co roku prezentujemy Wam chociażby galerie z Mobile Photography Awards czy iPhone Photography Awards, a od 6 lat swój własny konkurs organizuje też Huawei. Mimo wszystko nie są to wydarzenia o tak ogromnym zasięgu, jak czołowe konkursy skupione wokół fotografii tradycyjne. Ten stan rzeczy najwyraźniej chce zmienić chiński producent smartfonów Oppo, który właśnie uruchomił swój własny konkurs Imagine IF. Konkurs jak każdy, ale uwagę zwracają ogromne sumy pieniędzy przeznaczone na nagrody.

Imagine IF przyciąga wysokimi nagrodami, ale też ciekawym jury

I tak główny zwycięzca konkursu może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 18 tys. dolarów, czyli ok 75 tys. złotych. Zwycięzcy drugich i trzecich miejsc mogą z kolei liczyć na nagrody rzędu 36 tys. zł i 12 tys. zł. Każdy z nich otrzyma też najnowszy flagowiec Oppo Find X6, będzie mógł wziąć udział w specjalnych szkoleniach, a zwycięskie zdjęcia zostaną zaprezentowane na międzynarodowej wystawie objazdowej.

Konkurs prezentuje się także ciekawie od strony jury. Otóż przewodniczy mu kultowy fotograf dokumentalny i członek Magnum Photos Alec Soth, a oprócz niego zdjęcia będą laureaci tytułu Hasselblad Master (oraz główny kierownik produktu w Oppo Pete Lau). Możemy więc mieć nadzieję, że konkurs skupi się bardziej na prawdziwej fotografii niż na ładnych instagramowych fotkach.

Głównym hasłem konkursu jest „Beyond the Image, Beyond Imagination”, a całe wydarzenie podzielone jest na 8 kategorii: The Distant View, Night Scenery, Colours, Portrait, Landscape, Light & Shadow, The Taste of Memories oraz Chapters of a Life (kategoria poświęcona cyklom). Jak widać kategorie są dość otwarte toteż pewnie każdy będzie w stanie dopasować do nich robione przez siebie zdjęcia.

Zgłoszenia do konkursu są darmowe i przyjmowane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie wydarzenia. Każdy z uczestników może zgłosić aż 40 zdjęć. Aplikacje przyjmowane są do 25 lipca 2023 roku.

Zwycięzców poznamy 14 sierpnia.

Więcej informacji na temat konkursu i zgłoszeń znajdziecie na stornie imagine-if.oppo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)