DJI Osmo Mobile 6 - smartfonowy gimbal z pokrętłem kontrolnym

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Osmo Mobile 6 to kolejna generacja smartfonowego gimbala DJI. Tym razem z trybem Quick Launch, lepszym śledzeniem i pokrętłem kontrolnym, dzięki któremu stabilizator coraz bardziej przypomina profesjonalne konstrukcje.

Jeśli do filmowania smartfonem podchodzicie naprawdę ambitnie, prawdopodobnie przyda wam się gimbal. I tak jak w przypadku aparatów, jedne z najdoskonalszych rozwiązań w tym temacie oferuje DJI. Mija kolejny rok, a my otrzymujemy kolejną generację gimbala Osmo. Tym razem jeszcze doskonalszą i być może najważniejszą, jeśli chodzi o precyzyjną kontrolę aparatu.

DJI Osmo Mobile 6 oferuje większy grip i holder, pozwalające na mocowanie i wygodniejsze trzymanie większych smartfonów. Do tego otrzymujemy wbudowany wysięgnik do selfie oraz nową funkcję Quick Launch, która w przypadku korzystania z iPhone’a automatycznie otworzy dedykowaną aplikację Mimo w momencie podpięcia telefonu go gimbala (w przyspieszeniu całego procesu pomoże też mocowanie magnetyczne). Najważniejszą nowością wydaje się być jednak pokrętło kontrole.

Osmo Mobile 6 to zdecydowanie najbardziej zaawansowany smartfonowy gimbal na rynku

Pokrętło to, tak jak w profesjonalnych gimbalach, pozwoli nam płynnie regulować zoom lub ostrość, umożliwiając precyzyjną kontrolę nad tymi parametrami i tworzenie lepiej wyglądających filmów. Jesteśmy ciekawi jak będzie sprawdzać się w praktyce i czy np. będzie współpracować z trybem Cinematic Mode w najnowszych iPhone’ach.

Oprócz tego mamy też usprawniony system śledzenia Active Track 5.0, który umożliwia zablokowanie ostrości na obiekcie i automatyczne utrzymywanie go w kadrze. Jeśli zaś chodzi o ogólne możliwości pracy, otrzymujemy podstawowe tryby pracy znane z zaawansowanych gimbali: Follow, Tilt Lock (Pan), FVP oraz SpinShot (tryb incepcji). Ponadto funkcję time-lapsów, dolly zoom, tworzenia panoram oraz bazującą na możliwościach aplikacji opcję Story Mode, dzięki której przygotujemy atrakcyjne materiały w oparciu o gotowe szablony ujęć i efektów.

Cała konstrukcja jest składana tak, aby wygodnie można było ją przenosić w niewielkiej torbie czy nawet kieszeni spodni. Gimbal waży 309 g, a po złożenie mierzy 189 × 84,5 × 44 mm.

Cena i dostępność

Gimbal DJI Osmo Mobile 6 dostępny jest do kupienia w cenie 159 dolarów (około 775 zł.) W Polsce zapłacimy za niego 849 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 13 i 13 Pro - świetne aparaty i Snapdragon 8 Gen 2 w przystępnej cenie
Xiaomi 13 i 13 Pro - świetne aparaty i Snapdragon 8 Gen 2 w przystępnej cenie
Xiaomi prezentuje tegoroczne prawie-flagowce. Model 13 Pro łączy 1-calową matrycę z zaawansowanymi możliwościami przetwarzania, oferowanymi przez najnowszej generacji...
7
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 przetwarza obraz na 8 poziomach jednocześnie. Kolejna rewolucja w mobilnym obrazowaniu tuż za rogiem
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 przetwarza obraz na 8 poziomach jednocześnie. Kolejna rewolucja w...
Według Sony i Qualcomm, smartfony mają przebić jakością zwykłe aparaty już za kilka lat. Nowy układ Snapdragon 8 Gen 2 otwiera drogę do kolejnego rewolucji w...
9
Leitz Phone 2 ma 1-calową matrycę 47 Mp. Ale to nadal flagowiec Sharpa w przebraniu
Leitz Phone 2 ma 1-calową matrycę 47 Mp. Ale to nadal flagowiec Sharpa w przebraniu
Leica zaprezentowała drugą generację swojego autorskiego smartfona. A właściwie nie do końca swojego, co jednak nie zmienia faktu, że to jeden z najbardziej...
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)