DJI Osmo Mobile 6 - smartfonowy gimbal z pokrętłem kontrolnym

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Osmo Mobile 6 to kolejna generacja smartfonowego gimbala DJI. Tym razem z trybem Quick Launch, lepszym śledzeniem i pokrętłem kontrolnym, dzięki któremu stabilizator coraz bardziej przypomina profesjonalne konstrukcje.

Jeśli do filmowania smartfonem podchodzicie naprawdę ambitnie, prawdopodobnie przyda wam się gimbal. I tak jak w przypadku aparatów, jedne z najdoskonalszych rozwiązań w tym temacie oferuje DJI. Mija kolejny rok, a my otrzymujemy kolejną generację gimbala Osmo. Tym razem jeszcze doskonalszą i być może najważniejszą, jeśli chodzi o precyzyjną kontrolę aparatu.

DJI Osmo Mobile 6 oferuje większy grip i holder, pozwalające na mocowanie i wygodniejsze trzymanie większych smartfonów. Do tego otrzymujemy wbudowany wysięgnik do selfie oraz nową funkcję Quick Launch, która w przypadku korzystania z iPhone’a automatycznie otworzy dedykowaną aplikację Mimo w momencie podpięcia telefonu go gimbala (w przyspieszeniu całego procesu pomoże też mocowanie magnetyczne). Najważniejszą nowością wydaje się być jednak pokrętło kontrole.

Osmo Mobile 6 to zdecydowanie najbardziej zaawansowany smartfonowy gimbal na rynku

Pokrętło to, tak jak w profesjonalnych gimbalach, pozwoli nam płynnie regulować zoom lub ostrość, umożliwiając precyzyjną kontrolę nad tymi parametrami i tworzenie lepiej wyglądających filmów. Jesteśmy ciekawi jak będzie sprawdzać się w praktyce i czy np. będzie współpracować z trybem Cinematic Mode w najnowszych iPhone’ach.

Oprócz tego mamy też usprawniony system śledzenia Active Track 5.0, który umożliwia zablokowanie ostrości na obiekcie i automatyczne utrzymywanie go w kadrze. Jeśli zaś chodzi o ogólne możliwości pracy, otrzymujemy podstawowe tryby pracy znane z zaawansowanych gimbali: Follow, Tilt Lock (Pan), FVP oraz SpinShot (tryb incepcji). Ponadto funkcję time-lapsów, dolly zoom, tworzenia panoram oraz bazującą na możliwościach aplikacji opcję Story Mode, dzięki której przygotujemy atrakcyjne materiały w oparciu o gotowe szablony ujęć i efektów.

Cała konstrukcja jest składana tak, aby wygodnie można było ją przenosić w niewielkiej torbie czy nawet kieszeni spodni. Gimbal waży 309 g, a po złożenie mierzy 189 × 84,5 × 44 mm.

Cena i dostępność

Gimbal DJI Osmo Mobile 6 dostępny jest do kupienia w cenie 159 dolarów (około 775 zł.) W Polsce zapłacimy za niego 849 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
8
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)