Czy Samsung stanie się liderem pod względem zoomu w smartfonach? Producent zamierza kupić firmę CorePhotonics

Autor: Maciej Luśtyk

29 Styczeń 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć nazwa CorePhotonics nie jest znana przeciętnemu odbiorcy, ta izraelska firma jako jedna z pierwszych opracowała systemy podwójnych aparatów, które spotykamy już obecnie we wszystkich flagowcach. Teraz zamierza wykupić ją Samsung.

Pamiętacie jeszcze rewelacje o 5-krotnym zoomie, który miał pojawić się w smartfonach firmy Oppo. Za rozwiązaniami tymi stoi właśnie CorePhotonics, które od kilku lat współpracuje z chińskim producentem i jest jednym z pionierów w kwestii wykorzystania wielu modułów aparatów w celu poprawy jakości zdjęć wykonywanych smartfonami.

Firma współpracuje z większością producentów smartfonów, ale ostatnio zrobiło się o niej głośno za sprawą prototypu 10-krotnego stabilizowanego ”mobilnego” zoomu, który mógłby stać się ostatnim gwoździem do trumny zwykłych aparatów kompaktowych. Wygląda na to, że już niedługo podobne rozwiązanie możemy zobaczyć we flagowcu Samsunga. Technologiczny gigant rzekomo interesuje się wykupieniem izraelskiej firmy.

Technologia warta 150 mln dolarów

Grafika prezentująca układ oferującego 10-krotne przybliżenie smartfonowego aparatu, przygotowany wspólnie z marką Oppo

Jak donosi serwis Globes, Samsung prowadzi zaawansowane negocjacje, których celem jest przejęcie podmiotu. Cena transakcji opiewać ma na około 150 mln dolarów. Choć Corephotonics jak na razie nie potwierdziło doniesień, biorąc pod uwagę dotychczasową działalność Samsunga, scenariusz ten wydaje się całkiem prawdopodobny. Będąc jednym z największych producentów elektroniki, Samsung już od 10 lat działa inwestycyjnie rynku izraelskim, wykupując udziały w dobrze rokujących dla obszaru działalności producenta firmach.

Jak potencjalne przejęcie wpłynie na rozwój wielomatrycowych systemów obrazowania w smartfonach? Raczej nie należy spodziewać się, że Samsung postanowi zachować wszystko dla siebie (w końcu licencje na wykorzystanie technologii to ogromny zarobek), ale możemy spodziewać się, że podobnie jak Sony w przypadku matryc, taki i Samsung najciekawsze rozwiązania będzie udostępniać innym producentom z pewnym opóźnieniem.

Jak na razie jednak to tylko domysły. Więcej dowiemy się zapewne w momencie, gdy dojdzie do faktycznego przejęcia firmy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem en.globes.co.il.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
4
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Samsung prezentuje najnowsze smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24, oferując użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI, czyli najnowszą technologią wspieraną algorytmami...
31
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)