Czy Samsung stanie się liderem pod względem zoomu w smartfonach? Producent zamierza kupić firmę CorePhotonics

0
Maciej Luśtyk
29 Styczeń 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć nazwa CorePhotonics nie jest znana przeciętnemu odbiorcy, ta izraelska firma jako jedna z pierwszych opracowała systemy podwójnych aparatów, które spotykamy już obecnie we wszystkich flagowcach. Teraz zamierza wykupić ją Samsung.

Pamiętacie jeszcze rewelacje o 5-krotnym zoomie, który miał pojawić się w smartfonach firmy Oppo. Za rozwiązaniami tymi stoi właśnie CorePhotonics, które od kilku lat współpracuje z chińskim producentem i jest jednym z pionierów w kwestii wykorzystania wielu modułów aparatów w celu poprawy jakości zdjęć wykonywanych smartfonami.

Firma współpracuje z większością producentów smartfonów, ale ostatnio zrobiło się o niej głośno za sprawą prototypu 10-krotnego stabilizowanego ”mobilnego” zoomu, który mógłby stać się ostatnim gwoździem do trumny zwykłych aparatów kompaktowych. Wygląda na to, że już niedługo podobne rozwiązanie możemy zobaczyć we flagowcu Samsunga. Technologiczny gigant rzekomo interesuje się wykupieniem izraelskiej firmy.

Technologia warta 150 mln dolarów

Grafika prezentująca układ oferującego 10-krotne przybliżenie smartfonowego aparatu, przygotowany wspólnie z marką Oppo

Jak donosi serwis Globes, Samsung prowadzi zaawansowane negocjacje, których celem jest przejęcie podmiotu. Cena transakcji opiewać ma na około 150 mln dolarów. Choć Corephotonics jak na razie nie potwierdziło doniesień, biorąc pod uwagę dotychczasową działalność Samsunga, scenariusz ten wydaje się całkiem prawdopodobny. Będąc jednym z największych producentów elektroniki, Samsung już od 10 lat działa inwestycyjnie rynku izraelskim, wykupując udziały w dobrze rokujących dla obszaru działalności producenta firmach.

Jak potencjalne przejęcie wpłynie na rozwój wielomatrycowych systemów obrazowania w smartfonach? Raczej nie należy spodziewać się, że Samsung postanowi zachować wszystko dla siebie (w końcu licencje na wykorzystanie technologii to ogromny zarobek), ale możemy spodziewać się, że podobnie jak Sony w przypadku matryc, taki i Samsung najciekawsze rozwiązania będzie udostępniać innym producentom z pewnym opóźnieniem.

Jak na razie jednak to tylko domysły. Więcej dowiemy się zapewne w momencie, gdy dojdzie do faktycznego przejęcia firmy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem en.globes.co.il.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
O wersjach Lite flagowych smartfonów Samsunga słyszymy już do kilku lat, jednak dopiero teraz producent zdecydował się oficjalnie wprowadzić je na rynek. To jednak nie...
3
0
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)